Jesteś tutaj: Start / Na sportowo / KS DRAGON

KS DRAGON

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 października 2016

,,Moravia Open" 23-25 września 2016 roku w Czechach odbyły się międzynarodowe zawody Taekwon-do. Konkurencje zostały przeprowadzone na hali w miejscowości Ostrava. W tym wydarzeniu wzięli udział reprezentanci z Polski, Czech, Rosji, Węgier, Słowacji, Słowenii, Anglii oraz Ukrainy. Na matach w Czechach mogliśmy oglądać aż 500 zawodników startujących w konkurencjach: walk, układów, technik specjalnych.

Wszyscy zawodnicy z Polski połączyli swe siły i stworzyli jedną wielką drużynę o nazwie ,,Triada Team Poland". W sobotę startowali Juniorzy i Seniorzy , natomiast w niedzielę młodsi uczestnicy. Na ww zawodach nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej gminy. Podopieczni Jacka Wąchały z Klubu Sportowego Dragon pokazali się z bardzo dobrej strony. Mieszkańcy Koniecpola: Jakub Derejczyk wywalczył dwa złote medale w walkach, oraz w technikach specjalnych. Mieszkanka Lelowa - Karolina Dziura zdobyła złoty w walkach i srebrny w technikach specjalnych. Świetny występ zaliczyła Marysia Bojarska. Zdobycie złotego krążka w technikach, oraz srebrnego w walkach pozwoliło na otrzymanie tytułu najlepszej zawodniczki turnieju.  Miło nam poinformować, że w ogólnej klasyfikacji medalowej Dragon zajął trzecie miejsce w rankingu generalnym klubów. Nasi zawodnicy godnie reprezentowali kraj. Wszyscy z uśmiechem na twarzy powrócili do Polski z nową motywacją do dalszego działania.

Autor: Małgorzata Bejm K.S Dragon