Środki unijne na zagospodarowanie terenu przy zbiorniku wodnym w Koniecpolu położonym w Dolinie Pilicy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 listopada 2017

W dniu 19 października 2017r. gmina Koniecpol podpisała w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego umowę o dofinansowanie projektu pn. „Zagospodarowanie terenu przy zbiorniku wodnym w Koniecpolu przy ul. Armii Krajowej II etap”  w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" i w ramach Priorytetu 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej', objętego Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze". Gmina pozyskała 200 000 zł dotacji.

Teren do zagospodarowania, położony w samym sercu miasta Koniecpol, graniczy z wałami rzeki Pilicy oraz z drugim zbiornikiem wodnym o podobnej wielkości, obficie zarybionym.

Realizacja projektu o całkowitej wartości 250 000 zł planowana jest w roku 2018. Celem inwestycji jest stworzenie miejsca spotkań, aktywnego wypoczynku i rekreacji z altanami do grillowania, placem zabaw dla dzieci wyposażonym w urządzenia nawiązujące do tematyki rybackiej, w tym Statek Magellana, huśtawki, piaskownicę, karuzelę i bujaki w kształcie ryb, małą architekturą w postaci ławek, koszy na śmieci. Przewiduje się również montaż 4 podestów wędkarskich. Ścieżki pieszo – rowerowe przebiegać będą nie tylko w dotychczasowych lokalizacjach, ale pojawią się też nowe trakty.

Dotychczas na terenie Gminy Koniecpol nie było atrakcyjnego miejsca do rekreacji, wyposażonego w infrastrukturę turystyczną - powiedział Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol Ryszard Suliga. Mieszkańcy i turyści nie mogli wypoczywać aktywnie nad wodą i spotykać się w ładnej uporządkowanej i estetycznej przestrzeni. Mam nadzieję, iż w następnym sezonie będzie można już skorzystać z nowej infrastruktury, na którą pozyskaliśmy dotację z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.

Autor: Gazeta Przekrój Gospodarczy

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Projekt zagospodarowania terenu

    Projekt zagospodarowania terenu