POMOC DLA BEZDOMNYCH

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 lutego 2018

Po raz kolejny apeluję, że w związku z niskimi temperaturami, które szczególnie w nocy spadają znacznie poniżej zera, życie osób bezdomnych oraz samotnie mieszkających bywa zagrożone. Powodem zagrożenia może być nie tylko ujemna temperatura, ale także pożar lub zatrucie tlenkiem węgla.

W związku z tym od listopada 2017r. do marca 2018r. uruchomiona została infolinia dla bezdomnych. Dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 987 można uzyskać informacje o pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych.

Swoim zasięgiem obejmuje teren całego województwa śląskiego. Infolinia obsługiwana jest przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego

Można na nią dzwonić z telefonów stacjonarnych i komórkowych. Połączenie jest bezpłatne, numer działa całodobowo.

Osoby bezdomne z terenu naszej Gminy mogą skorzystać z pomocy w postaci schronienia lub wyżywienia w okresie zimowym.

Szczegółowej informacji w tym zakresie udziela MGOPS w Koniecpolu ul. Chrząstowska 6a tel. 34 3551-387

Każdy z mieszkańców naszej gminy powinien wiedzieć, że w sytuacji, kiedy widzi osobę bezdomną lub leżącą na chodniku z różnych przyczyn, należy zadzwonić pod bezpłatne numery alarmowe:

997 – POLICJA
999 – POGOTOWIE RATUNKOWE
112 - SŁUŻBY RATOWNICZE
987 -POMOC BEZDOMNYM

Wszystkie sygnały od mieszkańców są sprawdzane. Bezdomni będą przewożeni do schronisk i noclegowni, a nawet szpitali gdy zajdzie taka potrzeba. W przypadku zaś bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia nawet czasami wbrew ich woli, gdyż w takim przypadku ratowanie życia i zdrowia jest sprawą nadrzędną.

Autor: Ryszard Suliga - Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Informacja

    Informacja