Serwis Samorządowy Miasta i Gminy Koniecpol

Mieszkanka Koniecpola Wicemistrzynią Polski

18 maja 2016
W dniach 13-15 maja odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do ITF. Wzięło w nich udział 230 zawodników z 53 klubów z całej Polski. Miło nam poinformować, że aż trzech podopiecznych Jacka Wąchały wywalczyło tytuł Mistrza Polski.
Krzysztof Wąchała przywiózł do Częstochowy aż dwa tytuły mistrzowskie w walkach do 52 kg. i w technikach specjalnych.Mistrzyniami Polski zostały również: Laura Środowska w walkach do 50 kg, oraz Martyna Biernacka w technikach specjalnych. Na mistrzostwach z bardzo dobrze wypadła mieszkanka Koniecpola Marysia Bojarska. Zdobyła srebrny medal w kategorii technik specjalnych, czyli skoków na jak najwyższą wysokość. Zawodnicy Dragona aż 10 razy stawali na podium. Zdobycie 10 medali: 4 złotych, 2 srebrnych, 4 brązowych krążków pokazuje wysoki poziom ćwiczących w klubie Dragon.Brawa dla zawodników i trenerów Dragona, gdyż w rankingu generalnym klubów stanęli na najwyższym stopniu podium. Pokonanie 53 klubów, to nie lada wyczyn dla tych młodych zawodników.
Medale na Mistrzostwach Polski wywalczyli również:
Gancarczyk Ewa -brąz w układach
Pala Klaudia-brąz w walkach do 50 kg.
Bojarska Maria-srebro w technikach specjalnych
Miszczyk Tomasz-brąz w walkach pow. 70 kg.
Laura i Martyna oprócz złotych krążków zdobyły: Laura - brąz w układach, a Martyna w walkach do 55 kg.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, oraz klubowi za otrzymanie tytułu najlepszego klubu zawodów.

Miejsca pozostałych zawodników sekcji taekwon-do w Koniecpolu:
Kaja Bobrowska - 5 miejsce w konkurencji walki do 46 kg oraz 9 miejsce w konkurencji układów
Maciej Świerczyna - 9 miejsce w konkurencji układów oraz 13 miejsce w konkurencji walki do 70 kg
Autor: M.Bejm KS Dragon