Serwis Samorządowy Miasta i Gminy Koniecpol

Archiwum Aktualności

Artykuły

23 marca 2017

ZAWIADOMIENIE o sesji Rady Miejskiej

Sesja Rady MiejskiejInformujemy, że XXXIX sesja Rady Miejskiej w Koniecpolu odbędzie się w dniu
30.03.2017 r. o godz. 14:00
w Urzędzie Miasta i Gminy Koniecpol

Link do: Porządek obrad (dokument PDF)

Przejdź do -  Stowarzyszenie "Przyjaciele Szkoły"
23 marca 2017

Stowarzyszenie "Przyjaciele Szkoły"

Miło nam poinformować, że dzięki Państwa zaangażowaniu i hojności Stowarzyszenie "Przyjaciele Szkoły" dokonało kolejnego zakupu sprzętu dla Zespołu Szkół nr 2 w Koniecpolu.

Czytaj więcej o: Stowarzyszenie "Przyjaciele Szkoły"
Przejdź do - Przedszkolaki z wizytą u Burmistrza
21 marca 2017

Przedszkolaki z wizytą u Burmistrza

We wtorek, 21 Marca 2017 roku Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol Ryszard Suliga przyjął niecodziennych gości. Do Urzędu Miejskiego przybyły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola ,,Jaś i Małgosia” . Milusińscy przybyli do Burmistrza w pierwszym dniu wiosny wraz ze zrobionymi przez siebie Marzannami.

 Podczas wizyty dzieci miały okazję zobaczyć gabinet Burmistrza oraz złożyć mu życzenie z okazji pierwszego dnia wiosny.

Przejdź do - KS Dragon
21 marca 2017

KS Dragon

W dniach 11-12 marca 2017 Słowacki Presov gościł zawodników Taekwon-do ITF z 7 państw. W Międzynarodowym turnieju o jak najlepszy wynik walczyli
reprezentanci :Słowacji,Czech,Austrii,Słowenii,Rumuni,Bułgarii i Polski. W kategoriach wiekowych : senior,junior i kadet walczyło 24 Dragonów.Podopieczni trenera Jacka Wąchały pokazali się z jak najlepszej strony ,zdobyli 20 złotych, 5 srebrnych i 12 brązowych medali. Ta ogromna ilość krążków pozwoliła smokom wygrać klasyfikację medalową.

Czytaj więcej o: KS Dragon
Przejdź do - Spotkanie w sprawach rolnictwa
17 marca 2017

Spotkanie w sprawach rolnictwa

16 marca 2017 r w Urzędzie Miasta w Koniecpolu miało miejsce spotkanie Posła RP Szymona Giżyńskiego i zaproszonych gości z mieszkańcami miasta i gminy. Organizator spotkania, poseł Gizyński, zaprosił przedstawicieli trzech instytucji rządowych na szczeblu wojewódzkim: Marka Dziubka Dyrektora Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Konrada Jarzyńskiego Dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie oraz Roberta Magdziarza zastępcę dyrektora KRUS w Częstochowie. Na spotkaniu, w którym uczestniczyli także Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol Ryszard Suliga i Sekretarz Miasta i Gminy Koniecpol Andrzej Perliński, poruszono wiele spraw dotyczących rolnictwa zarówno z perspektywy parlamentarnej jak i naszej, lokalnej.

Przejdź do - Spotkanie z Ambasadorem Wielkiej Brytanii
17 marca 2017

Spotkanie z Ambasadorem Wielkiej Brytanii

14 marca 2017 roku na zaproszenie posła Konrada Głębockiego przyjechał do Częstochowy Ambasador Wielkiej Brytanii Jonathan Knott.

W spotkaniu, na które zaproszeni byli przedstawiciele gmin powiatu częstochowskiego, uczestniczył również Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol Ryszard Suliga. Omawiano możliwości współpracy na zasadzie partnerstwa  miast naszego powiatu z miastami w Wielkiej Brytanii. Wiele czasu poświęcono też możliwościom współpracy gospodarczej a przede wszystkim inwestycjom brytyjskim na naszym terenie. Burmistrz MiG Koniecpol przedstawił Ambasadorowi nasze miasto prezentując jego możliwości, walory, usytuowanie.

Przejdź do -  Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzi zapobiegają pożarom”
17 marca 2017

Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzi zapobiegają pożarom”

16 marca 2017 r. odbyły się miejsko – gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Dzięki dobrej współpracy Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol z Centralną Szkołą Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie tegoroczne zmagania o miano najlepszych z tej dziedziny odbywały się właśnie na terenie tej szkoły, co znacznie podniosło jego atrakcyjność dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo został on połączony z profilaktyką uzależnień co podnosi jego wartość edukacyjną i otwiera dzieci i młodzież na szersze spojrzenie na wszelkiego rodzaju zagrożenia (w tym pożarowe) jakie niesie za sobą stosowanie narkotyków i dopalaczy.

Czytaj więcej o: Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzi zapobiegają pożarom”
Przejdź do - Zaproszenie
15 marca 2017

Zaproszenie

Szanowni Państwo
Poseł RP Szymon Giżyński
zaprasza mieszkańców ziemi koniecpolskiej na spotkanie z przedstawicielami wojewódzkich instytucji rolniczych:
Panem Konradem Jarzyńskim - dyrektorem ARiMR z/s w Częstochowie
Panem Robertem Magdziarzem - zastępcą dyrektora Krajowej Kasy Ubezpieczenia Rolniczego z/s w Częstochowie

Czas i miejsce spotkania
16 marca 2017 godz. 18.00 sala sesyjna
Urząd Miasta i Gminy Koniecpol
ul. Chrząstowska 6A

Zapraszamy
Przejdź do - Bezpłatne szkolenia
14 marca 2017

Bezpłatne szkolenia

W ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej ( dofinansowanie z Wojewódzkiego Urzędu Pracy ) oferowane są darmowe szkolenia dla młodych osób zamieszkujących powiat częstochowski:
  1. Kurs prawa jazdy kategorii C (190 godzin)
  2. Kurs prawa jazdy kategorii B z dodatkowym szkoleniem na handlowca (90 + 60 godzin)
  3. Kurs na sekretarkę (70 godzin)
  4. Kurs na opiekuna osoby starszej (100 godzin)
Czytaj więcej o: Bezpłatne szkolenia
Przejdź do - Szkolenie informacyjne
13 marca 2017

Szkolenie informacyjne

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

 serdecznie zaprasza na szkolenie informacyjne,
na którym zostaną omówione zmiany w płatnościach bezpośrednich w 2017 roku.

Spotkanie odbędzie się 16 marca 2017 roku o godzinie 1000 na sali konferencyjnej w Urzędzie Miasta i Gminy Koniecpol. Szkolenie poprowadzi przedstawiciel ARiMR.

 Serdecznie zapraszamy

11 marca 2017

Dzień Sołtysa

Z okazji Święta Sołtysa
dla wszystkich Pań i Panów Sołtysów
życzenia zdrowia, pomyślności w życiu osobistym,
zadowolenia z pracy społecznej
oraz życzliwości od mieszkańców sołectw

składają

Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol - Ryszard Suliga
wraz z Radnymi Rady Miejskiej

Bukiet tulipanów

Przejdź do - Dzień Kobiet
9 marca 2017

Dzień Kobiet

8 marca w Sali Plenarnej Urzędu Miasta i Gminy Koniecpol odbyły się obchody Dnia Kobiet, organizowane przez Burmistrza Ryszarda Suligę.

W spotkaniu wzięło udział ponad 100 kobiet z różnych środowisk w naszej gminie m.in.: rad sołeckich, kół gospodyń, stowarzyszeń, pracowników administracji i jednostek budżetowych.

Wszystkie Panie otrzymały kwiaty, które wręczali Burmistrz Ryszard Suliga wraz ze swoim zastępcą Andrzejem Perlińskim i radnym gminy Gwidonem Jelonkiem.

Przejdź do - Ogłoszenie o naborze
6 marca 2017

Ogłoszenie o naborze

Lokalna Grupa Działania „Region Włoszczowski”
działająca na terenie gmin: Gidle, Ładzice, Kluczewsko, Kobiele Wielkie, Koniecpol, Moskorzew, Radków, Radomsko, Secemin, Włoszczowa, Żytno.

Ogłasza nabór wniosków nr 1/2017/G
i zaprasza Państwa do składania wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność”, na Przedsięwzięcie:

1.2.9 Wsparcie rozwoju grup nieformalnych i organizacji pozarządowych

termin skłądania wniosków: od 20. marca do 3. kwietnia 2017 r.

Przejdź do - Ostrzeżenie
3 marca 2017

Ostrzeżenie

W związku z docierającymi do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej licznymi sygnałami o próbach wyłudzeń w imieniu Ministerstwa rzekomych „opłat rejestracyjnych”, Ministerstwo informuje, że nie prowadzi żadnych rejestrów, od których pobiera jakiekolwiek opłaty oraz nie wysyła do nikogo wiadomości mailowych zawierających wezwania do zapłaty. Rachunek bankowy podawany w wezwaniach mailowych nie należy do Ministerstwa.
 
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 9 lutego 2017 r. złożyło w sprawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście w Warszawie przy ul. Kruczej pod sygnaturą PR.4.Ds 301.2017
Przejdź do - Mobilny Punkt Informacyjny w Koniecpolu
3 marca 2017

Mobilny Punkt Informacyjny w Koniecpolu

Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol (powiat częstochowski) oraz Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Częstochowie zapraszają do skorzystania z Mobilnego Punktu Informacyjnego.

Mobilny Punkt będzie dostępny w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Koniecpol, ul. Chrząstowska 6A, w dniu 14 marca 2017 r., w godzinach 9.00-12.00.

Mobilne Punkty Informacyjne to dyżury pracowników Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w wybranych miejscowościach regionu.

Dyżury obejmują bezpłatne konsultacje na temat możliwości pozyskania dotacji z Unii Europejskiej w perspektywie finansowej 2014-2020.

Czytaj więcej o: Mobilny Punkt Informacyjny w Koniecpolu
Przejdź do - Zaproszenie
22 lutego 2017

Zaproszenie

Lokalna Grupa Działania „Region Włoszczowski”
działająca na terenie gmin:
Gidle, Ładzice, Kluczewsko, Kobiele Wielkie, Koniecpol, Moskorzew, Radków, Radomsko, Secemin, Włoszczowa, Żytno

 zaprasza 

wszystkich zainteresowanych możliwością pozyskania środków na realizację projektów jak również przygotowujących się do ogłaszanych konkursów na spotkanie w dniu 2 marca 2017r. (czwartek), o godz. 13:00, które odbędzie w Sali Urzędu Miasta i Gminy w Koniecpolu.
Strona www: LGD "Region Włoszczowski"

Przejdź do - OGŁOSZENIE
9 lutego 2017

OGŁOSZENIE

Informujemy, że w związku z występowaniem na terytorium
Rzeczypospolitej Polskiej wysoce zjadliwej grypy ptasiej
na podstawie §1 ust.2 lit.b rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. (Dz.U. 2016 poz.2091) w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków,

obowiązuje
NAKAZ ZGŁASZANIA

do Powiatowego Lekarza Weterynarii
miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki,
z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych.

Czytaj więcej o: OGŁOSZENIE
Przejdź do - Komisariat Policji w Koniecpolu informuje
6 lutego 2017

Komisariat Policji w Koniecpolu informuje

Komisariat Policji w Koniecpolu informuje, iż w związku z wprowadzeniem zarządzenia nr 5 Komendanda Głównego Policji z dnia 20 czerwca 2016 roku w Komisariacie Policji w Koniecpolu opracowany został plan działań prirytetowych dla gminy Koniecpol mający na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy.
Szczegóły w załączniku.

Przejdź do - Informacja
2 lutego 2017

Informacja

Gmina Koniecpol informuje, że wpłynęła uproszczona oferta realizacji zadania publicznego „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej” tytuł zadania: „Organizacja zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży”.