Serwis Samorządowy Miasta i Gminy Koniecpol

Archiwum Aktualności

Artykuły

19 października 2017

ZAWIADOMIENIE o sesji Rady Miejskiej

Sesja Rady MiejskiejInformujemy, że XLVI sesja Rady Miejskiej w Koniecpolu odbędzie się w dniu
26.10.2017 r. o godz. 14:00
w Urzędzie Miasta i Gminy Koniecpol

Link do: Porządek obrad (dokument PDF)

Przejdź do - Platanowa Aleja TechnoNICOL w Koniecpolu
18 października 2017

Platanowa Aleja TechnoNICOL w Koniecpolu

Firma TechnoNICOL – największy europejski producent pokryć dachowych oraz materiałów izolacyjnych obchodzi 25-lecie swojej działalności. Firma oferuje niezawodne, nowoczesne i bezpieczne rozwiązania dla budownictwa; dziś ponad 200 milionów ludzi na całym świecie żyje i pracuje w budynkach powstałych przy użyciu materiałów produkcji TechnoNICOL. Obecnie korporacja składa się z 52 zakładów produkcyjnych, z których produkty dostarczane są do 81 krajów świata. Polski oddział firmy powstał w 2005 roku. Firma TechnoNICOL wspiera działalność wielu lokalnych społeczności i realizuje projekty przyjazne dla ludzi i środowiska naturalnego.

Czytaj więcej o: Platanowa Aleja TechnoNICOL w Koniecpolu
Przejdź do - Złote Gody
18 października 2017

Złote Gody

12 października 2017 r. dwadzieścia jeden par z terenu gminy Koniecpol świętowało Złote Gody, czyli okrągły jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. W 1965 i 1966 roku stanęli na ślubnym kobiercu, a dziś szanowni jubilaci mogli wspólnie cieszyć się z tak wspaniałego święta. Jest to niezwykłe wydarzenie - 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego, a prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję
i szacunek.

Iwona Zatońska
Czytaj więcej o: Złote Gody
Przejdź do - Konkurs na stanowisko Dyrektora Domu Kultury w Koniecpolu
16 października 2017

Konkurs na stanowisko Dyrektora Domu Kultury w Koniecpolu

Zarządzenie nr 151/2017 z dnia 13.10.2017 r.
w sprawie: powołania Komisji Konkursowej w celu przeprowadzenia konkursu oraz wyłonienia kandydata na stanowisko dyrektora Domu Kultury w Koniecpolu

Przejdź do - Czad i ogień. Obudź czujność
16 października 2017

Czad i ogień. Obudź czujność

W związku z sezonem grzewczym Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie apeluje o rozwagę i zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa pożarowego podczas obsługi urządzeń grzewczych.

Przypominamy by przed rozpoczęciem sezonu grzewczego dokonać przeglądów instalacji i urządzeń grzewczych, przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych.

Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pożarowego w dużym stopniu zmniejsza ilość zdarzeń, których bezpośrednią przyczyną powstania jest niesprawność instalacji i urządzeń grzewczych, nie spełniających podstawowych parametrów bezpiecznej pracy.

Czytaj więcej o: Czad i ogień. Obudź czujność
Przejdź do - Pierwsze spotkanie biznesowe przedsiębiorców z Koniecpola
13 października 2017

Pierwsze spotkanie biznesowe przedsiębiorców z Koniecpola

W piątek – 29 września 2017 r., w Urzędzie Miasta i Gminy  Koniecpol odbyło się pierwsze spotkanie biznesowe przedsiębiorców z Koniecpola połączone z warsztatami pn. „6 kroków do większej motywacji”, zorganizowane wspólnie przez Burmistrza Ryszarda Suligę, Park Przemysłowo-Technologiczny „Revita Park” w Katowicach, Inicjatywę Wspierania Przedsiębiorczości Fundację Tax Care z Warszawy.

Czytaj więcej o: Pierwsze spotkanie biznesowe przedsiębiorców z Koniecpola
Przejdź do - Grób wojenny w Koniecpolu
28 września 2017

Grób wojenny w Koniecpolu

W niedzielę 24 września br. w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Koniecpolu odprawiono mszę pogrzebową ekshumowanych mieszkańców Koniecpola - Chrząstowa, zamordowanych przez Niemców dnia 30 czerwca 1943 r.

Czytaj więcej o: Grób wojenny w Koniecpolu
Przejdź do - Wiek emerytalny od 1 października 2017 r.
26 września 2017

Wiek emerytalny od 1 października 2017 r.

W związku z wchodzącą w życie z dniem 1 października 2017 r. ustawą obniżającą wiek emerytalny, Oddział Zakładu Usług Społecznych w Częstochowie przekazuje informacje na w/w temat.

Sprawdź co się zmieni i jakie masz uprawnienia - szczegóły w załączonym pliku.

Przejdź do - Dopłaty z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dla przekazujących małe gospodarstwa
25 września 2017

Dopłaty z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dla przekazujących małe gospodarstwa

Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol informuje:

Nowością w PROW 2014-2020 jest poddziałanie  „ Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa”. Działanie to ma z  założenia rozwiązać problem małych gospodarstw, które faktycznie nie prowadzą produkcji na rynek lub produkcja ta ma niewielką skalę.

 Z programu mogą korzystać wnioskodawcy będący w systemie dla małych gospodarstw ustanowionego w rozporządzeniu ws. płatności bezpośrednich i trwale przekażą swoje gospodarstwo innemu rolnikowi  ( sprzedaż lub darowizna).

Czytaj więcej o: Dopłaty z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dla przekazujących małe gospodarstwa
Przejdź do - Wybory uzupełniające
22 września 2017

Wybory uzupełniające

Przejdź do - Ostatni Koncert Festiwalu
20 września 2017

Ostatni Koncert Festiwalu

17 września wysłuchaliśmy ostatniego koncertu I Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Koniecpolu. Usłyszeliśmy utwory pochodzące z różnych epok - od XVI stulecia po muzykę najnowszą. Koncert zagrał Tadeusz Barylski - dyrektor artystyczny Festiwalu a śpiewały Katarzyna Jakóbczyk i Mariola Cierpioł. Solistki zaprezentowały zarówno duety z wielkich dzieł religijnych jak i duety z oper romantycznych.

Czytaj więcej o: Ostatni Koncert Festiwalu
Przejdź do - Dożynki 2017 – Okołowice
15 września 2017

Dożynki 2017 – Okołowice

Obchody tegorocznych Dożynek rozpoczęły się mszą świętą odprawioną na placu przy OSP w Okołowicach przez księdza Rafała Melaka i księdza Krzysztofa Kaczora. We mszy uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol Ryszard Suliga, Zastępca Burmistrza Gwidon Jelonek, Przewodnicząca Rady Miejskiej Aneta Chrzuszcz oraz zaproszeni goście, poczty sztandarowe, mieszkańcy gminy.

Czytaj więcej o: Dożynki 2017 – Okołowice
Przejdź do - Ogłoszenie o licytacji nieruchomości
11 września 2017

Ogłoszenie o licytacji nieruchomości

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Myszkowie informuje o drugiej licytacji nieruchomości dłużnika:

KZPP "KONIECPOL" S.A.
ul. Kolejowa 3, 42-230 Koniecpol

Szczegóły informacji w załączniku.

8 września 2017

OGŁOSZENIE

W  związku z rozpoczęciem prac  dotyczących zadania pn.: Budowa wodociągu w Gminie Koniecpol – etap III wraz z przyłączami, informujemy wszystkich mieszkańców miejscowości: Rudniki, Zaróg, Rudniki Kolonia, Dąbrowa, Piaski – Pękowiec, Teodorów, że w miesiącu wrześniu br. ruszą prace przy budowie wodociągu wraz z przyłączami. Osoby zainteresowane wykonaniem przyłącza wodociągowego do swojej posesji, które wcześniej nie zadeklarowały chęci przyłączenia, winny zgłosić się do Urzędu Miasta i Gminy Koniecpol, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20.09.2017 r., w celu podpisania stosownych oświadczeń. Po upływie wskazanego terminu, nie będzie możliwości zaprojektowania i wykonania dodatkowych przyłączy.

Ryszard Suliga - Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol
Przejdź do -  Uroczyste obchody 78 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz Pamięci Ofiar Zamordowanych przez hitlerowców na Chrząstowie
5 września 2017

Uroczyste obchody 78 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz Pamięci Ofiar Zamordowanych przez hitlerowców na Chrząstowie

W niedzielę, 3 września, mszą świętą w kościele św. Michała rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 78 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.
Po mszy poczty sztandarowe, delegacje i mieszkańcy udali się pod pomnik gdzie złożono wiązanki kwiatów. 
Prowadząca uroczystość Przewodnicząca Rady Miasta Aneta Chrzuszcz przypomniała rys historyczny tamtych wydarzeń. Głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol Ryszard Suliga podkreślając jak ważna jest nasza pamięć i przekazywanie jej następnym pokoleniom.
Dziękujemy za udział w uroczystości  Radnym Rady Miejskiej w Koniecpolu, Wicestaroście Częstochowskiemu, Druhom Strażakom OSP, przedstawicielom jednostek organizacyjnych oraz instytucjom i stowarzyszeniom z terenu Gminy.
Przejdź do - Zaproszenie
1 września 2017

Zaproszenie

Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol
zaprasza Mieszkańców Koniecpola, w niedzielę 3 września,
na uroczyste obchody 78 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
 
Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w kościele Św. Michała o godz. 9:30.
Po mszy nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Pamięci zamordowanych przez hitlerowców 3. i 4. września 1939 roku.
31 sierpnia 2017

ZAWIADOMIENIE o sesji Rady Miejskiej

Sesja Rady MiejskiejInformujemy, że XLV sesja Rady Miejskiej w Koniecpolu odbędzie się w dniu
07.09.2017 r. o godz. 14:00
w Urzędzie Miasta i Gminy Koniecpol

Link do: Porządek obrad (dokument PDF)

Przejdź do - INFORMACJA
24 sierpnia 2017

INFORMACJA

W SPRAWIE ZMIANY NAZWY ULICY
ARMII LUDOWEJ NA ULICĘ WŁOSZCZOWSKĄ

Urząd Miasta i Gminy w Koniecpolu, informuje że Rada Miejska w Koniecpolu uchwałą nr XLII/285/17 z dnia 14 czerwca 2017 roku dokonała zmiany nazwy ulicy Armii Ludowej na ulicę Włoszczowską.

Czytaj więcej o: INFORMACJA
Przejdź do - I Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Koniecpolu - Drugi Koncert
23 sierpnia 2017

I Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Koniecpolu - Drugi Koncert

Półmetek I Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Koniecpolu za nami.
W niedzielę, 20 sierpnia, wysłuchaliśmy koncertu organowo - skrzypcowego w wykonaniu Joanny Cyrulik - organy i Justyny Skatulnik - skrzypce barokowe.
W programie koncertu znalazły się tym razem utwory świeckie największych kompozytorów baroku.
To kolejny koncert, którego wykonawcy byli pod ogromnym wrażeniem koniecpolskich,  zabytkowych organów.
Kolejny raz nie zawiodła publiczność. Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy na ostatni koncert tej edycji Festiwalu 17 września  godz. 18:00
Arleta Olszewska-Lorin - Dyrektor Domu Kultury
Przejdź do - Zmiana nazwy ulicy
14 sierpnia 2017

Zmiana nazwy ulicy

OGŁOSZENIE

Gmina Koniecpol podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 6. lipca 2017 r. weszła w życie uchwała w sprawie zmiany nazwy ulicy Armii Ludowej na ulicę Włoszczowska.

Mieszkańcy od dnia 6.07.2017 r. winni posługiwać się obecnie obowiązującą nazwą.