Jesteś tutaj: Start / Na sportowo

Na sportowo

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

OBIEKTY SPORTOWE:

  • Stadion Sportowy - przy Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji, ul. Chrząstowska
  • Hala Sportowa - przy Zespole Szkół nr 2, ul. Szkolna 17
  • Boisko ORLIK 2012 - przy Zespole Szkół nr 1, ul. Mickiewicza 10
  • Boisko ORLIK 2012 - przy Zespole Szkół nr 2, ul. Szkolna 17
  • Ścieżki Rowerowe i Nordic Walking - okoliczne lasy i łąki
  • Spływy Kajakowe - na rzece Pilicy

 

Artykuły

Przejdź do - XXI Otwarty Turniej Tenisa Stołowego  im. Adolfa Ślusarczyka
4 kwietnia 2017

XXI Otwarty Turniej Tenisa Stołowego im. Adolfa Ślusarczyka

 W dniach 1-2. 04.2017 roku odbył się po raz 21 Turniej Tenisa Stołowego im. Adolfa Ślusarczyka. Turniej został rozegrany na Hali Sportowej Zespołu Szkół
nr 2 w Koniecpolu przy ul. Szkolnej 17. W zawodach wzięło udział 87 zawodników.

Czytaj więcej o: XXI Otwarty Turniej Tenisa Stołowego im. Adolfa Ślusarczyka
Przejdź do - KS Dragon
21 marca 2017

KS Dragon

W dniach 11-12 marca 2017 Słowacki Presov gościł zawodników Taekwon-do ITF z 7 państw. W Międzynarodowym turnieju o jak najlepszy wynik walczyli
reprezentanci :Słowacji,Czech,Austrii,Słowenii,Rumuni,Bułgarii i Polski. W kategoriach wiekowych : senior,junior i kadet walczyło 24 Dragonów.Podopieczni trenera Jacka Wąchały pokazali się z jak najlepszej strony ,zdobyli 20 złotych, 5 srebrnych i 12 brązowych medali. Ta ogromna ilość krążków pozwoliła smokom wygrać klasyfikację medalową.

Czytaj więcej o: KS Dragon
Przejdź do - KS DRAGON - informuje
10 kwietnia 2017

KS DRAGON - informuje

Ponad trzystu uczestników z 30 klubów walczyło podczas Grand Prix Polski w Taekwondo ITF. W Bartoszycach w pierwszym dniu rywalizowali seniorzy a w drugim juniorzy. Były to drugie eliminacje do Mistrzostw Polski. Bardzo dobry występ zaliczył Klub Sportowy Dragon. Na ww zawodach zdobyli łącznie 12 medali: 3 złote; 1 srebrny i 8 brązowych.
Miło nam poinformować, że Tomek Slian został najlepszym zawodnikiem kategorii senior starszy.
M.Bejm KS Dragon
Czytaj więcej o: KS DRAGON - informuje
Przejdź do - II Integracyjny Turniej Siatkówki Mężczyzn o Przechodni Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol
15 marca 2017

II Integracyjny Turniej Siatkówki Mężczyzn o Przechodni Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol

Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol serdecznie zaprasza na II Integracyjny Turniej Siatkówki Mężczyzn, który odbędzie się 17-03-2017 r. o godz. 16:00 w Hali Sportowej w Koniecpolu ul. Szkolna 17.

Przejdź do - XXIII Turniej Siatkówki Mężczyzn o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol
15 marca 2017

XXIII Turniej Siatkówki Mężczyzn o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol

Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol serdecznie zaprasza na XXIII Turniej Siatkówki Mężczyzn, który odbędzie się 19-03-2017 r. o godz. 10:00 w Hali Sportowej w Koniecpolu ul. Szkolna 17.

Przejdź do - Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol.
16 marca 2017

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol.

Dnia 4 marca 2017 roku w koniecpolskiej hali sportowej odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol.
W Turnieju brali udział chłopcy urodzeni w 2006 roku i młodsi. Organizatorami byli: Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol, Stowarzyszenie Przyjaciele Szkoły w Koniecpolu, Zespół Szkół nr2 im. Józefa Piłsudskiego w Koniecpolu oraz MLKS Pilica Koniecpol.

Czytaj więcej o: Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol.
Przejdź do - Halowy Turniej Piłki Nożnej Strażaków o Puchar Komendanta Gminnego
13 grudnia 2016

Halowy Turniej Piłki Nożnej Strażaków o Puchar Komendanta Gminnego

W dniu 10 grudnia 2016 r. na hali sportowej przy Zespole Szkół nr 2 w Koniecpolu odbyło się spotkanie profilaktyczno – edukacyjne pod hasłem "Nie marnuj życia na alkohol, narkotyki i inne specyfiki", połączone z Halowym Turniejem Piłki Nożnej Strażaków o Puchar Komendanta Gminnego.

Czytaj więcej o: Halowy Turniej Piłki Nożnej Strażaków o Puchar Komendanta Gminnego
Przejdź do - Turniej Taekwon-do w Koniecpolu
15 grudnia 2016

Turniej Taekwon-do w Koniecpolu

3 grudnia w Koniecpolu, rozegrano turniej Taekwon-do organizowany przez trenera Jacka Wąchałę - Dragon Cup. W turnieju wystartowali zawodnicy i zawodniczki z 4 klubów, którzy rywalizowali w konkurencji układów formalnych oraz w konkurencji walki sportowej. W turnieju Dragon Cup wystartowali zawodnicy z Częstochowskiej Akademii Taekwondo, Klub Sportowy Wojownik, zaprzyjaźniony klub taekwon-do z Czech oraz nasi zawodnicy. Dragona reprezentowali zawodnicy z Bielska, Częstochowy, Janowa, Koniecpola, Mstowa, Olsztyna oraz ze Zrębic. W zawodach wystartowało blisko 80 zawodników i zawodniczek. Mamy nadzieje, że turniej Dragon Cap wpiszę się w kalendarz polskiego Taekwon-do i że co roku będzie się rozrastał.

Dziękujemy za wsparcie w organizacji turnieju władzom gminy Koniecpol.

KS Dragon
Czytaj więcej o: Turniej Taekwon-do w Koniecpolu
Przejdź do - Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej ,,PILICA-CUP"
9 grudnia 2016

Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej ,,PILICA-CUP"

 

            W dniu 08-12-2016 r odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej ,,PILICA- CUP” pod patronatem Starosty Częstochowskiego Andrzeja Kwapisza. Turniej został rozegrany w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Koniecpolu. W turnieju wzięło udział 6 zespołów. Po zakończonym Turnieju nagrody wręczył Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol Andrzej Perliński w asyście Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Koniecpolu  Jolanty Fydy.

Czytaj więcej o: Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej ,,PILICA-CUP"
Przejdź do - SPORTOWY DUCH W DNIU ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
24 listopada 2016

SPORTOWY DUCH W DNIU ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W dn. 11 listopada 2016r. od godz. 15.00 rozegrano po raz osiemnasty Turniej Siatkarski Mężczyzn o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Koniecpolu. Rywalizacja odbyła się na hali sportowej przy ul. Szkolnej 17 w Koniecpolu.

Przejdź do - Mieszkaniec Koniecpola trzeci w Polsce
24 listopada 2016

Mieszkaniec Koniecpola trzeci w Polsce

W dniach 18-19 listopada 2016 w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorow Starszych, oraz Międzynarodowy Turniej Taekwon-do Mazovia Cup. W zawodach wzięło udział 273 uczestników z 43 klubów: z Rosji, Szwecji, Białorusi i Polski. Rywalizacja toczyła się na pięciu matach z podziałem na stopnie i wiek startujących. Podopieczni Jacka Wąchały z Klubu Sportowego Dragon  zdobyli aż 24 medale : 6 złotych, 3 srebrne i 15 brazowych. Na ww zawodach mieszkaniecy naszej gminy cztery razy stawali na trzecim miejscu podium. Krzemiński Łukasz wywalczył brąz w układach stopni mistrzowskich,  rownież brąz  ale w walkach  w wadze do 70 kg. zdobył Wąsek Mariusz. Miło nam poinformować że Ujma Mariusz został podwójnym brązowym medalistą Mistrzostw. Brązowe krażki wywalczył w układach, oraz w walkach do 85 kg.

Przejdź do - Złote medalistki z Koniecpola
20 października 2016

Złote medalistki z Koniecpola

W dniach 11-16 października 2016r. w Budapeszcie odbył się Puchar Świata - największy turniej w taekwon-do. W zawodach wzięło udział 1852 zawodników reprezentujących łącznie 236 klubów z 58 państw. Klub Dragon reprezentowało 18 osób w kategoriach wiekowych: junior młodszy, junior, senior i senior starszy. Zawodnicy startowali w konkurencjach czarnych i kolorowych pasów w walkach indywidualnych i drużynowych, układach inidywidualnych i drużynowych oraz w technikach specjalnych. Reprezentanci Dragona wywalczyli łącznie 9 medali, w tym 2 złote, 2 srebrne i 5 brązowych.
KS Dragon
Czytaj więcej o: Złote medalistki z Koniecpola
Przejdź do - KS DRAGON
7 października 2016

KS DRAGON

,,Moravia Open" 23-25 września 2016 roku w Czechach odbyły się międzynarodowe zawody Taekwon-do. Konkurencje zostały przeprowadzone na hali w miejscowości Ostrava. W tym wydarzeniu wzięli udział reprezentanci z Polski, Czech, Rosji, Węgier, Słowacji, Słowenii, Anglii oraz Ukrainy. Na matach w Czechach mogliśmy oglądać aż 500 zawodników startujących w konkurencjach: walk, układów, technik specjalnych.

Małgorzata Bejm K.S Dragon
Czytaj więcej o: KS DRAGON
Przejdź do - LATO Z SIATKÓWKĄ
13 września 2016

LATO Z SIATKÓWKĄ

Siatkarze z Koniecpola mają za sobą niezwykle aktywne lato, które przyniosło wiele powodów do radości. W dniu 24.06.2016r. w hali sportowej przy ZSP Nr 2 w Koniecpolu odbył się TURNIEJ TRÓJEK SIATKARSKICH. Wystąpiło w nim 7 drużyn, które zajęły następujące miejsca:

Czytaj więcej o: LATO Z SIATKÓWKĄ
Przejdź do - Mistrzostwa Polski w Taekwon-do
23 czerwca 2016

Mistrzostwa Polski w Taekwon-do

W dniach 10-12 czerwca 2016 w Białej Podlaskiej rozegrano XXIX Mistrzostwa Polski Taekwon-Do Seniorów. Do rywalizacji przystąpiło 144 zawodników i zawodniczek z 36 klubów. Uczestnicy zawodów zostali wyłonieni z ogólnopolskich eliminacji rozgrywanych podczas Pucharu Polski i Grand Prix. Klub Sportowy Dragon reprezentowało 18 zawodników:
Paula Piotrowska, Iga Ptak, Anna Wandzel, Oliwia Lenczner, Eliza Adamiec, Sandra Paszek, Adamiec Rafał, Kamil Badura, Tomasz Bejm, Patryk Bejm, Hajduk Michał, Artur Suchy Osuchowski, Kamil Radecki, Slian Tomasz, Starczewski Kamil, Zdzisław Synoradzki, Turski Szymon oraz Jakub Wieczorek.

Czytaj więcej o: Mistrzostwa Polski w Taekwon-do
Przejdź do - Spartakiada
21 czerwca 2016

Spartakiada

W sobotę 11 czerwca grupa 30 zawodników z Gminy Koniecpol jako jedna z 15 gmin z terenu powiatu częstochowskiego wzięła udział w reaktywowanej po 9-letniej przerwie Spartakiadzie Gmin Powiatu Częstochowskiego połączonej w tym roku z wojewódzkimi obchodami jubileuszu 70-lecia Ludowych Zespołów Sportowych. Impreza została zorganizowana przez Powiatowe Zrzeszenie LZS, Starostwo Powiatowe w Częstochowie i Urząd Gminy Konopiska.

Czytaj więcej o: Spartakiada
Przejdź do - Mistrz Polski z Koniecpola
3 czerwca 2016

Mistrz Polski z Koniecpola

W Kłobucku 20-21 maja w  odbyły sie XXV Mistrzostwa Polski w Taekwondo ITF. Brało w nich udział 132 zawodników z 41 klubów z całej Polski. Klub Dragon reprezentowało 9 zawodników. Miło nam poinformować ze mieszkaniec Gminy Koniecpol - Łukasz Krzemiński został Mistrzem Polski w Taekwon-do ITF. Trener Jacek Wąchala jest  bardzo zadowolony ze swojego wychowanka .Łukasz pokonał wszystkich swoich rywali i otrzymał złoty krążek w konkurencji układów stopni mistrzostkich. 
Gratulujemy wyników.
M.Bejm KS Dragon
Przejdź do - Zaproszenie na mecz piłki nożnej
24 maja 2016

Zaproszenie na mecz piłki nożnej

ŚRODA - 25.05.2016 r. godz.: 17:00

PILICA Koniecpol
vs
OLIMPIA Huta Stara

Przejdź do - Zaproszenie na mecz piłki nożnej
18 maja 2016

Zaproszenie na mecz piłki nożnej

SOBOTA - 21.05.2016 r. godz.: 17:00

PILICA Koniecpol
vs
JEDNOŚĆ Boronów

Przejdź do - Mieszkanka Koniecpola Wicemistrzynią Polski
18 maja 2016

Mieszkanka Koniecpola Wicemistrzynią Polski

W dniach 13-15 maja odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do ITF. Wzięło w nich udział 230 zawodników z 53 klubów z całej Polski. Miło nam poinformować, że aż trzech podopiecznych Jacka Wąchały wywalczyło tytuł Mistrza Polski.
M.Bejm KS Dragon
Czytaj więcej o: Mieszkanka Koniecpola Wicemistrzynią Polski