Serwis Samorządowy Miasta i Gminy Koniecpol

Strona główna

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie
29 marca 2017

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

WYGRAJ CIĄGNIK W KONKURSIE

         31 marca upływa termin zgłoszeń do jubileuszowego XV Ogólnopolskiego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" organizowanego pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Na zwycięzców konkursu  - promującego zasady bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w gospodarstwach indywidualnych  - czekają niezwykle cenne nagrody.

Czytaj więcej o: Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
Powiększ zdjęcie
29 marca 2017

Spotkanie Autorskie ze Zbigniewem Kołbą

  BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY

               W  KONIECPOLU

        ZAPRASZA  MIESZKAŃCÓW

                              na

  spotkanie autorskie  ze Zbigniewem Kołbą,   które odbędzie się 07.04.2017 r.   (w piątek) o godz. 17.00   w Klubie Seniora   

Autor książki „Krioterapia”,

w przystępny sposób będzie mówił o leczniczym działaniu niskich temperatur, sposobach leczenia bezsenności, a także o najbardziej uciążliwych problemach zdrowotnych oraz pomocnych technikach relaksacyjnych.

Czytaj więcej o: Spotkanie Autorskie ze Zbigniewem Kołbą
Powiększ zdjęcie Konsultacje%20społeczne
27 marca 2017

Raport z konsultacji społecznych

Dotyczy:
"Rewitalizacja zdegradowanego budynku ochotniczej straży pożarnej położonego w Koniecpolu ul. Szkolna 1 na potrzeby Centrum Społeczno-Kulturalnego"
"Rewitalizacja zdegradowanego budynku położonego w Koniecpolu ul. Szkolna 17 na potrzeby świetlicy środowiskowej"

Szcegółowe informacje znajdują się w dokumencie załączonym do wiadomości.

Marta Młyńska-Klimas
Czytaj więcej o: Raport z konsultacji społecznych
Powiększ zdjęcie Kosz
27 marca 2017

Wywóz odpadów wielkogabarytowych

W dniach 3 KWIETNIA 2017 r. z terenu Koniecpola oraz 5 KWIETNIA 2017 pozostałe miejscowości Gminy Koniecpol, odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych.  Zainteresowani odebraniem od nich takich odpadów proszeni są o zgłoszenie do 31 MARCA 2017 r. (piątek) w Miejskim Przedsiębiorstwo Komunalne w Koniecpolu ul. Zachodnia 30/40 lub telefonicznie pod numerem 34/35531532, 603 587 313.

Ważne! Wielkogabaryty należy wystawić w dniu odbioru najpóźniej do godz. 7:00 przed teren posesji.

Poza harmonogramem odpady te mogą być przekazywane przez mieszkańców bezpośrednio do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Słowackiego w Koniecpolu.

Czytaj więcej o: Wywóz odpadów wielkogabarytowych
23 marca 2017

ZAWIADOMIENIE o sesji Rady Miejskiej

Sesja Rady MiejskiejInformujemy, że XXXIX sesja Rady Miejskiej w Koniecpolu odbędzie się w dniu
30.03.2017 r. o godz. 14:00
w Urzędzie Miasta i Gminy Koniecpol

Link do: Porządek obrad (dokument PDF)

Czytaj więcej o: ZAWIADOMIENIE o sesji Rady Miejskiej
Powiększ zdjęcie
23 marca 2017

Stowarzyszenie "Przyjaciele Szkoły"

Miło nam poinformować, że dzięki Państwa zaangażowaniu i hojności Stowarzyszenie "Przyjaciele Szkoły" dokonało kolejnego zakupu sprzętu dla Zespołu Szkół nr 2 w Koniecpolu.

Czytaj więcej o: Stowarzyszenie "Przyjaciele Szkoły"
Powiększ zdjęcie
21 marca 2017

Przedszkolaki z wizytą u Burmistrza

We wtorek, 21 Marca 2017 roku Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol Ryszard Suliga przyjął niecodziennych gości. Do Urzędu Miejskiego przybyły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola ,,Jaś i Małgosia” . Milusińscy przybyli do Burmistrza w pierwszym dniu wiosny wraz ze zrobionymi przez siebie Marzannami.

 Podczas wizyty dzieci miały okazję zobaczyć gabinet Burmistrza oraz złożyć mu życzenie z okazji pierwszego dnia wiosny.

Czytaj więcej o: Przedszkolaki z wizytą u Burmistrza
Powiększ zdjęcie
21 marca 2017

KS Dragon

W dniach 11-12 marca 2017 Słowacki Presov gościł zawodników Taekwon-do ITF z 7 państw. W Międzynarodowym turnieju o jak najlepszy wynik walczyli
reprezentanci :Słowacji,Czech,Austrii,Słowenii,Rumuni,Bułgarii i Polski. W kategoriach wiekowych : senior,junior i kadet walczyło 24 Dragonów.Podopieczni trenera Jacka Wąchały pokazali się z jak najlepszej strony ,zdobyli 20 złotych, 5 srebrnych i 12 brązowych medali. Ta ogromna ilość krążków pozwoliła smokom wygrać klasyfikację medalową.

Czytaj więcej o: KS Dragon
Powiększ zdjęcie Informacja
20 marca 2017

Uproszczona oferta

Gmina Koniecpol informuje, że wpłynęła uproszczona oferta realizacji zadania publicznego „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej” tytuł zadania: „Organizacja zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży”.

Czytaj więcej o: Uproszczona oferta
Powiększ zdjęcie
17 marca 2017

Spotkanie w sprawach rolnictwa

16 marca 2017 r w Urzędzie Miasta w Koniecpolu miało miejsce spotkanie Posła RP Szymona Giżyńskiego i zaproszonych gości z mieszkańcami miasta i gminy. Organizator spotkania, poseł Gizyński, zaprosił przedstawicieli trzech instytucji rządowych na szczeblu wojewódzkim: Marka Dziubka Dyrektora Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Konrada Jarzyńskiego Dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie oraz Roberta Magdziarza zastępcę dyrektora KRUS w Częstochowie. Na spotkaniu, w którym uczestniczyli także Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol Ryszard Suliga i Sekretarz Miasta i Gminy Koniecpol Andrzej Perliński, poruszono wiele spraw dotyczących rolnictwa zarówno z perspektywy parlamentarnej jak i naszej, lokalnej.

Czytaj więcej o: Spotkanie w sprawach rolnictwa
Powiększ zdjęcie
17 marca 2017

Spotkanie z Ambasadorem Wielkiej Brytanii

14 marca 2017 roku na zaproszenie posła Konrada Głębockiego przyjechał do Częstochowy Ambasador Wielkiej Brytanii Jonathan Knott.

W spotkaniu, na które zaproszeni byli przedstawiciele gmin powiatu częstochowskiego, uczestniczył również Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol Ryszard Suliga. Omawiano możliwości współpracy na zasadzie partnerstwa  miast naszego powiatu z miastami w Wielkiej Brytanii. Wiele czasu poświęcono też możliwościom współpracy gospodarczej a przede wszystkim inwestycjom brytyjskim na naszym terenie. Burmistrz MiG Koniecpol przedstawił Ambasadorowi nasze miasto prezentując jego możliwości, walory, usytuowanie.

Czytaj więcej o: Spotkanie z Ambasadorem Wielkiej Brytanii
Powiększ zdjęcie
17 marca 2017

Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzi zapobiegają pożarom”

16 marca 2017 r. odbyły się miejsko – gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Dzięki dobrej współpracy Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol z Centralną Szkołą Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie tegoroczne zmagania o miano najlepszych z tej dziedziny odbywały się właśnie na terenie tej szkoły, co znacznie podniosło jego atrakcyjność dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo został on połączony z profilaktyką uzależnień co podnosi jego wartość edukacyjną i otwiera dzieci i młodzież na szersze spojrzenie na wszelkiego rodzaju zagrożenia (w tym pożarowe) jakie niesie za sobą stosowanie narkotyków i dopalaczy.

Czytaj więcej o: Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzi zapobiegają pożarom”
Powiększ zdjęcie Plakat%20informacyjny
14 marca 2017

Bezpłatne szkolenia

W ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej ( dofinansowanie z Wojewódzkiego Urzędu Pracy ) oferowane są darmowe szkolenia dla młodych osób zamieszkujących powiat częstochowski:
  1. Kurs prawa jazdy kategorii C (190 godzin)
  2. Kurs prawa jazdy kategorii B z dodatkowym szkoleniem na handlowca (90 + 60 godzin)
  3. Kurs na sekretarkę (70 godzin)
  4. Kurs na opiekuna osoby starszej (100 godzin)
Czytaj więcej o: Bezpłatne szkolenia
Powiększ zdjęcie Ogłoszenie
7 marca 2017

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy

Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol ogłasza konkurs na wolne stanowisko pracy: Główny Księgowy - Zastępca Skarbnika


Koniecpol dn, 23.03.2017 r.:

Ze względu na brak złożonych ofert, nabór na wolne stanowisko - głównego księgowego - zastępcę skarbnika  nie został rozstrzygnięty.

Czytaj więcej o: Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy
Powiększ zdjęcie Logo%20LGD
6 marca 2017

Ogłoszenie o naborze

Lokalna Grupa Działania „Region Włoszczowski”
działająca na terenie gmin: Gidle, Ładzice, Kluczewsko, Kobiele Wielkie, Koniecpol, Moskorzew, Radków, Radomsko, Secemin, Włoszczowa, Żytno.

Ogłasza nabór wniosków nr 1/2017/G
i zaprasza Państwa do składania wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność”, na Przedsięwzięcie:

1.2.9 Wsparcie rozwoju grup nieformalnych i organizacji pozarządowych

termin skłądania wniosków: od 20. marca do 3. kwietnia 2017 r.

Czytaj więcej o: Ogłoszenie o naborze
Powiększ zdjęcie Informacja
3 marca 2017

Ostrzeżenie

W związku z docierającymi do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej licznymi sygnałami o próbach wyłudzeń w imieniu Ministerstwa rzekomych „opłat rejestracyjnych”, Ministerstwo informuje, że nie prowadzi żadnych rejestrów, od których pobiera jakiekolwiek opłaty oraz nie wysyła do nikogo wiadomości mailowych zawierających wezwania do zapłaty. Rachunek bankowy podawany w wezwaniach mailowych nie należy do Ministerstwa.
 
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 9 lutego 2017 r. złożyło w sprawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście w Warszawie przy ul. Kruczej pod sygnaturą PR.4.Ds 301.2017
Czytaj więcej o: Ostrzeżenie
Powiększ zdjęcie Konsultacje%20społeczne
9 lutego 2017

Konsultacje społeczne - podział sołectwa Aleksandrów-Michałów

Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol zarządzeniem nr 20/2017 z dnia 09.02.2017 r. postanawia przeprowadzić konsultacje społeczne dotyczące podziału sołectwa Aleksandrów-Michałów i utworzeniu dwóch odrębnych sołectw.


OGŁOSZENIE: w dniu 22. lutego 2017 r. (środa) o godz. 16:00 w podstawionym autobusie przy posesji Michałów 8 odbędzie się zebranie wiejskie.


Koniecpol, dn. 16.03.2017 r.:
Protokół z konsultacji społecznych (dokument PDF)

 

Czytaj więcej o: Konsultacje społeczne - podział sołectwa Aleksandrów-Michałów
Powiększ zdjęcie Ogłoszenie
9 lutego 2017

OGŁOSZENIE

Informujemy, że w związku z występowaniem na terytorium
Rzeczypospolitej Polskiej wysoce zjadliwej grypy ptasiej
na podstawie §1 ust.2 lit.b rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. (Dz.U. 2016 poz.2091) w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków,

obowiązuje
NAKAZ ZGŁASZANIA

do Powiatowego Lekarza Weterynarii
miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki,
z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych.

Czytaj więcej o: OGŁOSZENIE
Powiększ zdjęcie Logo%20Policji
6 lutego 2017

Komisariat Policji w Koniecpolu informuje

Komisariat Policji w Koniecpolu informuje, iż w związku z wprowadzeniem zarządzenia nr 5 Komendanda Głównego Policji z dnia 20 czerwca 2016 roku w Komisariacie Policji w Koniecpolu opracowany został plan działań prirytetowych dla gminy Koniecpol mający na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy.
Szczegóły w załączniku.

Czytaj więcej o: Komisariat Policji w Koniecpolu informuje