5 lat Domu Kultury w Koniecpolu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 kwietnia 2021

1 kwietnia 2016 roku rozpoczął działalność Dom Kultury w Koniecpolu powołany uchwałą Rady Miejskiej z dnia 31 marca 2016r

Od tego dnia ta samorządowa instytucja kultury realizuje swoją misję - rozpoznawanie, rozwijanie i zaspakajanie potrzeb kulturalnych lokalnej społeczności. 

Dom Kultury dzięki dotacji od Organizatora - Gminy Koniecpol, realizuje zadania statutowe. Wsparciem finansowym są też środki pozyskiwane m.in. z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, Starostwa Powiatowego w Częstochowie. Prowadzenie działalności społeczno - kulturalnej jest możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy z władzami gminy, przede wszystkim z burmistrzem Koniecpola Ryszardem Suligą, z radnymi Rady Miejskiej, z instytucjami i organizacjami społecznymi, przedszkolami i szkołami z terenu gminy Koniecpol. Nieoceniona jest też bezinteresowna, życzliwa pomoc mieszkańców gminy - ich pomysły i zaangażowanie.

W ciągu pięciu lat działalności zorganizowanych zostało blisko 100 dużych imprez i wydarzeń kulturalnych. Wśród nich należy wymienić: Majówkę Koniecpolską, cykl koncertów parkowych "Lato z Rybką", Galę Muzyki i Biznesu, Quiz wiedzy o Koniecpolu i Dyktando Koniecpolskie, koncert z okazji 100-lecia pierwszego publicznego występu Jana Kiepury, XX Dożynki Powiatowe w Koniecpolu. 

Do kalendarza wydarzeń na stałe weszły takie imprezy jak: Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, Hetmaniada, Jarmark Bożonarodzeniowy, Wianki, Narodowe Czytanie, Ogólnopolski Konkurs Wokalny "Wiosna z przebojami".

W Domu Kultury działają sekcje i grupy artystyczne. Są to: Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Mażoretki Koniecpolskie, grupy teatralne - Babiniec i Feniks, grupy choreograficzne Joy i Dixi, sekacja wokalna "Studio Piosenki", sekcja dla najmłodszych - Smyko-Multisensoryka i Akademia Figle - Migle, sekcja plastyczna dla dzieci i młodzieży oraz sekcja rękodzieła dla dorosłych. 

Od kwienia ubiegłego roku, ze względu na sytuację związaną z COVID 19, Dom Kultury prawie całą swoją aktywność przeniósł do internetu. Na Facebooku, You Tube i stronie www.koniecpol.pl można oglądać filmy, brać udział w konkursach, szukać inspiracji do zabaw z najmłodszymi czy słuchać słuchowisk. Najważniejsze jest, abyśmy w tych niełatwych czasach nie stracili ze sobą kontaktu. Dlatego zachęcamy do aktywnego udziału w naszej działalności online. Liczymy, że pozwoli to złagodzić skutki izolacji i kiedy już będzie to możliwe, płynnie powrócić do normalnej działalności. Czego Wszystkim Państwu i sobie gorąco życzymy. 

Arleta Olszewska - Lorin (dyrektor Domu Kultury w Koniecpolu)

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie