Bezpłatna kolonoskopia w ramach programu profilaktycznego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 czerwca 2021

Mieszkańcy powiatu częstochowskiego mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji i kolonoskopii w ramach "Programu profilaktycznego wczesnego wykrywania raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu częstochowskiego".

Program realizuje Centrum Medyczne INTER-MED mieszczące się w Centrum Medycznym i Biurowym przy ul. 1 Maja 27 w Częstochowie.

Program skierowany jest do osób, które kwalifikują się do następujących grup wiekowych :

- osoby w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego niezależnie od wywiadu rodzinnego,

- osoby w wieku 40-49 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego,

- osoby w wieku 25-49 lat u których występuje Zespół Lyncha, czyli dziedziczny rak jelita grubego niezwiązany z polipowatością, (w tym przypadku potrzebne jest potwierdzenie z Poradni Genetycznej dla osób, które dotychczas nie leczyły się z powodu nowotworów jelita grubego).

 Do badania nie kwalifikują się osoby, które wykonywały kolonoskopię w ciągu ostatnich 10 lat.

Udział w Programie rozpoczyna wypełnienie ankiety, którą można pobrać ze strony internetowej realizatora programu. Ankietę należy dostarczyć do Centrum Medycznego INTER-MED mieszczącego się w Centrum Medycznym i Biurowym 1 Maja 27 w Częstochowie lub skan drogą email: kontakt@intermed24.com.pl

Ankieta weryfikowana jest przez personel recepcji, a następnie umawiana jest konsultacja z lekarzem kwalifikującym na badanie kolonoskopii. Pacjent zakwalifikowany na badanie zostaje umówiony na termin badania, otrzymuje receptę i instrukcję przygotowania na badanie.

W ramach Programu nie ma refundacji znieczulenia (analgosedacji) - Pacjent może wykupić dodatkowo tę usługę medyczną.

Link do strony internetowej:

http://intermed24.com.pl/.../3-program-dla-mieszkancow...

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie