Tragiczny pożar domu w sołectwie Piaski

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 lutego 2018

W dniu 2 lutego 2018r. o godzinie 20:10 w miejscowości Piaski w budynku mieszkalnym doszło do pożaru, w wyniku którego zginęła 74 – letnia kobieta, a 35-letni mężczyzna został ranny.

Ogień gasiły zastępy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Koniecpola i Włoszczowy.

W momencie przyjazdu na miejsce pierwszych zastępów budynek objęty był w całości ogniem – powiedział Tomasz Bąk – kapitan PSP w Koniecpolu. Pożar został opanowany pół godziny po zgłoszeniu zdarzenia. Niestety w zgliszczach strażacy odnaleźli zwłoki kobiety, mieszkanki budynku. Jej niepełnosprawny syn, który opuścił płonący dom przez okno, odniósł obrażenia w postaci poparzeń i został zabrany do szpitala w Częstochowie a następnie przetransportowany do Siemianowic Śląskich.

 W czasie tragicznego zdarzenia i bezpośrednio po nim poszkodowanemu mężczyźnie  swoją pomoc zadeklarował Burmistrz Koniecpola Ryszard Suliga. Podjąłem czynności zapewniające pomoc psychologiczną, jak i mieszkanie dla osoby poszkodowanej – powiedział. W nocy z 2 na 3 lutego przebywałem z tragicznie rannym w szpitalu w Częstochowie i w Siemianowicach Śląskich. Stan poparzonego mężczyzny jest stabilny, wymaga specjalistycznej opieki medycznej, a przede wszystkim wsparcia nas wszystkich- mieszkańców Koniecpola – dodał Burmistrz Ryszard Suliga.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Pożar

    Pożar