Gmina Koniecpol na jubileuszu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 marca 2018

25-lecie działalności obchodzi w tym roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z tej okazji w ubiegły czwartek (1 marca) odbyła się uroczystość jubileuszowa. Gmina Koniecpol znalazła się również wśród zaproszonych gości jako jeden z beneficjentów środków na inwestycje proekologiczne, w tym związane z budową wodociągów, kanalizacji, wymianą źródeł ciepła i OZE.

W ciągu 25 lat działalności Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wydał na wsparcie setek inicjatyw proekologicznych ponad osiem miliardów złotych.

- „Fundusz ma się bardzo dobrze, jesteśmy liderem w polityce proekologicznej. Dzięki innowacyjnym działaniom możemy skutecznie edukować i zmieniać naszą rzeczywistość. Kwota, którą wykorzystaliśmy, żeby wcielać w życie ambitne plany, robi wrażenie. Naszym największym celem jest niewątpliwie walka o czyste powietrze, a dotychczasowa współpraca dobrze rokuje na przyszłość” – powiedział prezes WFOŚiGW Andrzej Pilot, dziękując wszystkim zaangażowanym w pracę na rzecz środowiska naturalnego w regionie.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach powstał w 1993 roku. Jest publiczną instytucją finansową realizującą politykę ekologiczną województwa śląskiego. Jego działalność koncentruje się na wspieraniu działań proekologicznych podejmowanych przez administrację publiczną, przedsiębiorców, instytucje i organizacje pozarządowe oraz zarządzaniu środkami europejskimi ukierunkowanymi na ochronę środowiska i gospodarkę wodną.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie