Burmistrz Ryszard Suliga został laureatem w Plebiscycie „Osobowość Roku 2017”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 marca 2018

W ostatnią środę (28.02) w Filharmonii Śląskiej, w Katowicach wręczono nagrody w Plebiscycie „Dziennika Zachodniego” Osobowość Roku 2017. Burmistrz Ryszard Suliga otrzymał statuetkę Osobowość Roku 2017 w kategorii: samorządność i społeczność lokalna  na poziomie miejsko-powiatowym.

Plebiscyt to wyróżnienie dla osób z całego województwa śląskiego, które mogą pochwalić się osiągnięciami bądź zaangażowaniem w życie lokalnych społeczności. Nagrody są przyznawane w czterech kategoriach: działalność społeczna i charytatywna, kultura, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes.

Burmistrz miasta i gminy Koniecpol został nominowany za zaangażowanie w rozwój gminy, a w szczególności za ograniczenie zadłużenia, ustabilizowanie budżetu i doprowadzenie do wyjścia Koniecpola z trudnej sytuacji finansowej i programu naprawczego. Kapituła konkursu doceniła również zaangażowanie Ryszarda Suligi w budowę wielu kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz co wymaga podkreślenia – zmianę wizerunku gminy w województwie śląskim.

Honorowy tytuł Osobowości Roku 2017 kapituła przyznała Monice Jaskólskiej, która wraz z rajdowcem i przedsiębiorcą Rafałem Sonikiem, odwiedzającym również gminę Koniecpol, była inicjatorką akcji „Maluch dla Toma Hanksa”, połączonej z pomocą Szpitalowi Pediatrycznemu w Bielsku-Białej.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie