Ruszyły prace przy budowie kanalizacji w dzielnicy Słowik

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 kwietnia 2018

Szanowni Mieszkańcy!

Rusza budowa kanalizacji sanitarnej, deszczowej i sieci wodociągowej w dzielnicy Słowik. Od początku kwietnia należy spodziewać się utrudnień i pierwszych istotnych zmian w organizacji ruchu, bowiem na kilku ulicach wprowadzone zostaną zawężenia jezdni lub drogi zostaną zamknięte.

Wykonawcą inwestycji jest firma MAR-MONT P.W. Wiesław Maślanka z Chełma, a wartość umowy wynosi 7 629 690 zł brutto. Termin zakończenia zadania planowany jest na 31 października 2018 roku. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Inwestycja obejmuje następujące ulice: Klonowa, Przedmieście Niwa, Wąska (odcinek od ul. Klonowej do ul. Górnej) oraz osiedle mieszkaniowe przy Zespole Szkół (ulice: A. Fredry, M.Z. Gruszeckich, T. Boya-Żeleńskiego, Z. Krasińskiego, C.K. Norwida).

W pierwszej kolejności, do końca kwietnia, prace będą prowadzone na ulicy Przedmieście Niwa i Wąskiej.

Na obu drogach wprowadzono zmiany w organizacji ruchu, w związku z czym apeluję do użytkowników dróg o szczególną ostrożność i stosowanie się do znaków i informacji drogowych.

Ulica Wąska będzie zamknięta dla ruchu i należy korzystać z dróg alternatywnych. Dojazd do ulicy możliwy będzie ul. Fredry i ul. Górną.

Na ulicy Przedmieście Niwa będą czasowe utrudnienia w ruchu spowodowane zawężeniem drogi z uwagi na wykonywane prace na poboczu.

Inwestycja jest wyczekiwana od wielu lat. Wiem, że prace powodują utrudnienia, ale mam nadzieję, że dostępność do sieci kanalizacyjnej zrekompensuje mieszkańcom wszelkie utrudnienia związane z prowadzeniem robót budowlanych. Proszę o cierpliwość i wyrozumiałość. O kolejnych utrudnieniach będę informował na bieżąco.

Ryszard Suliga

Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie