Dzień Leśnika i Drzewiarza

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 kwietnia 2018

Zarówno lasy, jak i przemysł drzewny, jest szczególnie bliski Koniecpolowi. Dbając o dobro zalesionych terenów i czerpiąc z ich naturalnych darów, tworzymy siłę tego miejsca i potencjał rozwoju w następnych latach, dekadach, a pewnie i stuleciach. Jednak las to też  silna gałąź gospodarki, jakim jest przemysł drzewny. Bez niego wielu z nas dziś nie wyobraża sobie funkcjonowania w codziennym życiu.

Tym bardziej dziś, w Dniu Leśnika i Drzewiarza, pragniemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim Leśnikom, Drzewiarzom i każdemu, kto kocha lasy i co dzień swoją pracą dba o jego rozwój i bezpieczeństwo jego mieszkańców.

- Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las – głosi stare powiedzenie. W świecie, w którym coraz więcej czasu, uwagi i pieniędzy poświęcamy na dążenie do technologizacji i nowoczesności, zbyt wiele osób zapomina o miejscu, który dla pokoleń naszych przodków był schronieniem, żywicielem, a wręcz domem. Jeśli chcemy, aby nasze dzieci i wnuki nadal mogły oddychać świeżym powietrzem i korzystać z uroków lasów musimy dołożyć wszelkich starań, aby je chronić i mądrze gospodarować jego zasobami – powiedział burmistrz Ryszard Suliga.

Święto Leśnika i Drzewiarza to szczególna okazja aby podziękować wszystkim Leśnikom i przyjaciołom lasu za utrzymanie i pielęgnację lasów, opiekę nad tym wielkim narodowym bogactwem. Pragnę wyrazić słowa uznania dla prowadzonej gospodarki leśnej i stosowania zasad zrównoważonego rozwoju. Bycie Leśnikiem to ogromna odpowiedzialność za nasze narodowe dobro.

Życzę wszystkim Leśnikom i Drzewiarzom wszystkiego co najlepsze i dużo satysfakcji z wypełniania obowiązków zawodowych.

 

(lbk i kdz)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie