Ksiądz Marcin Malarecki został kapelanem naszych Strażaków - Ochotników

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 kwietnia 2018

Ksiądz Biskup Kielecki Jan Piotrowski wyraził zgodę na ustanowienie ks. Marcina Malareckiego kapelanem Strażaków - Ochotników.

Przed wystąpieniem Ochotniczych Straży Pożarnych, Gminy Koniecpol oraz społeczności parafialnej z wnioskiem do Jego Ekscelencji Księdza Biskupa o ustanowienie kapelana, uzyskano aprobatę Proboszcza Parafii pw. św. Michała Archanioła - ks. Kazimierza Bogdała.

Ks. Marcin Malarecki od lat angażuje się w życie lokalnych jednostek straży pożarnych i co należy podkreślić - sam jest strażakiem ochotnikiem. Do Ochotniczej Straży Pożarnej Koniecpol II wstąpił w 2017 roku. Łączy obowiązki druha strażaka, wspierając duchowo nie tylko innych strażaków, ale osoby poszkodowane i potrzebujące pomocy, z obowiązkami duszpasterskimi i nauczaniem religii w szkole.

- Ochotnicze Straże Pożarne są mi bliskie od początku mojego kapłaństwa. Byłem druhem strażakiem w OSP Bodzentyn i OSP Nowe Brzesko. Ratowanie jest misją wielu zawodów i jest to szczególna misja. Dla strażaka najważniejszy jest człowiek, życie, a więc największy Boży dar. Dla mnie kapłaństwo i pasje, które z nim łączę, związane z pomocą drugiemu człowiekowi, okazały się właściwą drogą. Moja służba polega na udzielaniu wsparcia duszpastersko-psychologicznego. W pierwszej kolejności strażakom, bo chory ratownik nie może nieść pomocy. Pomagam też rodzinom strażaków i ofiarom pożarów. W sytuacjach codziennych, ale także tych ekstremalnych – w trakcie akcji – powiedział ks. Marcin Malarecki.

(lbk)

           

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie