Tydzień Ziemi - wspólnie posprzątali przestrzenie publiczne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 maja 2018

Dzień Ziemi obchodzony jest co roku 22 kwietnia. Poprzez organizowane akcje proekologiczne okres ten jest przedłużany na Tydzień Ziemi. Z inicjatywy burmistrza Ryszarda Suligi oraz Zarządu Zakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Koniecpolu i Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „OSIEDLE” w ubiegłą sobotę odbyła się proekologiczna akcja i społeczne sprzątanie publicznych przestrzeni.

Udało się posprzątać najbardziej zaniedbane miejsca i zapełnić odpadami parę kontenerów. Urząd Miasta i Gminy własnym staraniem udostępnił worki, rękawiczki oraz zapewnił odbiór odpadów.

- Dziękuję mieszkańcom, przedsiębiorcom, którzy bezinteresownie włączyli się do akcji oraz Zarządom Spółdzielni za zaangażowanie – powiedział burmistrz Ryszard Suliga. Zachęciłem mieszkańców do udziału w tej akcji celem upiększenia i estetyzacji naszej miejscowości. Uczestniczenie w sprzątaniu uświadamia skalę problemu. Śmieci są wyrzucane najczęściej właśnie przy ulicach, przystankach i w mniej uczęszczanych okolicach. Dzięki podobnym akcjom nie tylko zyskujemy czyste tereny, ale również jednoczymy się w słusznej sprawie. Tereny naszych spółdzielni mieszkaniowych w Koniecpolu bardzo zmieniają się, stając się coraz to lepszym miejscem do zamieszkania. Takie przestrzenie, w których ludzie codziennie poruszają się w drodze z domu do pracy, szkoły, przychodni lekarskiej, muszą zmieniać się i należy o nie dbać - podkreślił.

Zmiana możliwa była też dzięki wykonanym ostatnio remontom dróg i chodników, które bardzo zmieniły otoczenie. Wykonaliśmy m.in. remont chodnika na ulicy Robotniczej (od ul. Zamkowej do ul. Działkowej), remont chodnika na ul. Zamkowej (od ul. Robotniczej do ul. Żeromskiego), remont chodników i utwardzenie terenu przy Przedszkolu nr 2, wyburzyliśmy zdewastowany od lat budynek i uporządkowaliśmy teren, który umożliwił powstanie drogi dojazdowej na tzw. „Księdza Pole”, zrealizowaliśmy remont ul. Ogrodowej (od ul. Robotniczej do ul. Różanej) oraz ul. Działkowej (od ul. Robotniczej do ul. Tartacznej). Przystanek autobusowy na ul. Robotniczej ma już zadaszenie. Wykonaliśmy odwodnienie na ul. Tartacznej i w ten sposób przygotowano drogę do dalszej przebudowy, remont chodnika na ul. Stawowej. Na istniejących słupach oświetleniowych sukcesywnie „dowieszane” są lampy. Przy braku technicznych możliwości uzupełnienia słupa oświetleniowego o lampę, sporządzana jest dokumentacja projektowa i będą realizowane inwestycje. Wieczorową porą włączono wszystkie lampy oświetleniowe na ulicach: Żeromskiego, Włoszczowskiej i Kościuszki. To niektóre z zadań, które zostały wykonane. Rozmawiamy wspólnie z Zarządami Spółdzielni nad dalszym rozwojem tych miejsc, tak aby mieszkańcom żyło się coraz to lepiej  – dodał Ryszard Suliga.

(lbk)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie