Burmistrz na spotkaniu u Ministra Środowiska

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 maja 2018

W ubiegłym tygodniu (06.05) burmistrz Ryszard Suliga spotkał się w Warszawie z Ministrem Środowiska Henrykiem Kowalczykiem. Na roboczym spotkaniu rozmawiano na temat inwestycji w ochronę środowiska, które zostały zrealizowane lub są planowane do realizacji na terenie gminy Koniecpol. Głównym tematem była możliwość dalszej budowy sieci kanalizacyjnej i wodociągowej oraz pozyskania środków zewnętrznych na dalszą budowę wodociągów i na skanalizowanie małych miejscowości w obrębie gminy, które pozostały poza Aglomeracją.  

Rozważano dwa warianty budowy kanalizacji. Pierwszy z nich to tradycyjna infrastruktura, czyli sieć. Wiadomo jednak, że jest on bardzo drogi. Drugi to przydomowa oczyszczalnia. Decydującym czynnikiem dla gminy jest tutaj element finansowy i możliwość pozyskania dofinansowania.

Minister Środowiska docenił dotychczasowe tempo prac nad zwodociągowaniem i skanalizowaniem Koniecpola,  biorąc pod uwagę inwestycje, które przez ostatnie kilka lat udało się wykonać w tym zakresie. Podkreślił, że wybudowanie wielu kilometrów infrastruktury technicznej w tak krótkim okresie czasu było dużym wyzwaniem, biorąc pod uwagę ograniczenia wynikające z programu naprawczego. Możliwe to było dzięki środkom z Budżetu Państwa.

Na zakończenie spotkania, burmistrz Ryszard Suliga podziękował Ministrowi Środowiska Henrykowi Kowalczykowi, że w roku 2015 jako przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów zainteresował się problemem braku wody w Koniecpolu i reakcja rządu była natychmiastowa.      

(lbk)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie