Spotkanie integracyjne z Kołem Gospodyń Wiejskich „Kuźnica Grodziska”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 czerwca 2018

W dniu dzisiejszym (02.06) odbyło się integracyjne spotkanie Koła Gospodyń Wiejskich „Kuźnica Grodziska”, OSP Kuźnica Grodziska, przedstawicieli społeczności lokalnej sołectwa Wólki, Kuźnicy Grodziskiej i przyległych miejscowości, władz samorządowych w osobach burmistrza Ryszarda Suligi i wiceburmistrza Gwidona Jelonka oraz radnego Rady Miejskiej Andrzeja Kozaka.

Przez wiele lat Koło Gospodyń Wiejskich udziela się społecznie, biorąc czynny udział w wydarzeniach organizowanych na terenie sołectwa i gminy.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania zgromadzonych gości przez radnego Rady Miejskiej Andrzeja Kozaka. – Dziękuję wszystkim przybyłym gościom, a w szczególności naszym wspaniałym Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, które od lat kultywują lokalne tradycje - powiedział. Mimo licznych domowych obowiązków, nieustannie dbają o przekazywanie wyjątkowych tradycji młodemu pokoleniu i podejmują różne inicjatywy. Szczególne podziękowania kieruję do Ochotniczej Straży Pożarnej Kuźnica Grodziska, która przez bardzo długi okres dostarczała nam wodę. Potrafimy wspólnie działać i integrować się dla ważnych spraw. Tak było przy remoncie remizy i zagospodarowaniu terenu na zewnątrz – dodał.

Burmistrz złożył serdeczne życzenia oraz wręczył upominki członkiniom Koła. Każda z Pań otrzymała piękne czerwone drewniane korale. Dlaczego korale?

- Nie wyobrażam sobie strojów ludowych bez czerwonych korali. Korale symbolizują też radość życia, pomagają zauważać jego dobre strony. Symbolizują również siłę. Taką siłę mają Panie działające w Kole Gospodyń Wiejskich – powiedział burmistrz Ryszard Suliga. Obecnie Stowarzyszenie przygotowuje się do konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego pt. „Piękna wieś województwa śląskiego” i wszyscy trzymamy kciuki za powodzenie. Muszę podkreślić, iż Urząd Miasta i Gminy złożył ostatnio wniosek i pozyskał w ramach lokalnych inicjatyw dla KGW dotację na wyposażenie zespołu artystycznego i stroje ludowe.

W trakcie spotkania rozmawiano też o sprawach ważnych dla gminy, o kierunkach rozwoju i przyszłych inwestycjach, współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Koniecpol i całą społecznością, przyszłych projektach i możliwościach pozyskania środków zewnętrznych.  

Wszystkim członkiniom  KGW „Kuźnica Grodziska” życzymy wszystkiego najlepszego, wytrwałości oraz realizacji wielu przyszłych działań.

(lbk)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie