Zamkowa i Chrząstowska w trakcie przebudowy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 czerwca 2018

Rozpoczęły się roboty drogowe na ul. Zamkowej i ul. Chrząstowskiej. W związku z tym ul. Chrząstowska jest zamknięta na odcinku objętym inwestycją. Objazd odbywa się ul. Zamkową.  

Roboty obejmują przebudowę konstrukcji jezdni ulicy Chrząstowskiej na odcinku 152 mb oraz na wzmocnieniu nawierzchni bitumicznej ulicy Zamkowej na odcinku 145 mb. Zakres obejmuje również przebudowę istniejących chodników na chodniki o nawierzchni z kostki betonowej wraz z wykonaniem ścieżki rowerowej o długości 100 mb wzdłuż ulicy Chrząstowskiej.

Chodniki w ramach inwestycji wykonane zostaną z nawierzchni rozbieralnej, aby w przyszłości można było wykonać prace związane z budową kanalizacji, którą można przyłączyć do istniejącej sieci tylko poprzez ulicę Żeromskiego. Obecnie nie jest to możliwe z uwagi na wykonaną przez Starostwo Powiatowe przebudowę ulicy Żeromskiego. Inwestycja ta zrealizowana została ze środków unijnych i obecnie pozostaje w tzw. okresie trwałości. Dodatkowo jest objęta gwarancją, uniemożliwiającą podejmowanie w chwili obecnej działań związanych z budową kanalizacji. 

(lbk)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie