Spotkanie Parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z mieszkańcami

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 czerwca 2018

W sobotę (23.06) w Koniecpolu odbyło się spotkanie z poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigą Wiśniewską. To wydarzenie jest jednym z cyklu spotkań polityków Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem „Polska jest jedna”.

Sprawy dotyczące reformy sądownictwa, polityki prorodzinnej i programu "Dobry start 300 +", polityki senioralnej z realizowanym obecnie programem "Senior Plus" przedstawiła europoseł Jadwiga Wiśniewska. W spotkaniu uczestniczyła również Poseł na Sejm RP Lidia Burzyńska oraz Poseł na Sejm RP Szymon Giżyński.

Przybyli licznie na spotkanie mieszkańcy zadawali pytania i wyrażali swoje uwagi. Przedstawiali naglące problemy z życia gminy i spraw codziennych. Szczególną uwagę zwrócono na kwestię zdegradowanych terenów po byłych Koniecpolskich Zakładach Płyt Pilśniowych S.A., który od lat pozostaje w gestii komornika sądowego. Gmina, mając na uwadze konieczność powstania stałych miejsc pracy w Koniecpolu, promuje wskazany teren inwestycyjny wśród potencjalnych inwestorów. Jednak z uwagi na fakt, iż teren nie jest gminny i w świetle obowiązującego prawa nie może podejmować innych działań niż promocja. Po doprowadzeniu do zamknięcia działających Zakładów, teren był eksploatowany przez ówczesnych właścicieli i degradowany przez lata. 

Rozmawiano też  o bieżących problemach politycznych, ale też poruszano inne ważne kwestie dla rozwoju gminy.

(lbk)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie