Wnioski o świadczenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 czerwca 2018

Zbliża się termin przyjmowania wniosków z programu „Rodzina 500+” na nowy okres oraz wniosków z programu „Dobry Start” (300 zł na wyprawkę szkolną dla uczącego się dziecka).

Wnioski o świadczenia można składać elektronicznie za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub ministerialnej Platformy Usługowo - Informacyjnej „Emp@tia” pod adresem: empatia. mpips.gov.pl już od 1 lipca. Wnioski w formie papierowej będzie przyjmował od 1 sierpnia Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Koniecpolu (Urząd Miasta i Gminy Koniecpol – II piętro, pokój 41).

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim uruchomiono też INFOLINIĘ pod numerem telefonu 32/6063003 dla osób zainteresowanych złożeniem wniosku o świadczenie w ramach programu „Dobry start”. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:00.

Szczegółowe informacje na temat programów znajdują się na stronach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Emp@tia to kanał komunikacji z administracją publiczną. System umożliwia składanie wniosków przez Internet, w tym o przyznanie pomocy społecznej, zasiłek rodzinny i dodatki do niego, „becikowe”, zasiłek pielęgnacyjny.

(lbk)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Żródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

    Żródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej