Serwis Samorządowy Miasta i Gminy Koniecpol

Odbiór folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

7 lipca 2020

Gmina Koniecpol informuje, że podpisała umowę z wykonawcą na realizację zadania pn. "Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej". Szczegółowe informacje o terminie i sposobie dostarczania odpadów będą ustalane telefonicznie z każdym z rolników, który zgłosił chęć udziału w programie.

Za sprawą dofinansowania pozyskanego z  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 57 rolników może bezpłatnie oddać odpady i nie ponosić żadnych dodatkowych kosztów.

Jako miejsce odbioru odpadów wyznaczono Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Słowackiego.

Odbierane odpady powinny być oczyszczone z resztek organicznych, ziemii i pozbawione innej zawartości w przeciwnym razie nie zostaną one odebrane. Ponadto odpady należy maksymalnie zwinąć i związać tak, aby waga paczki pozwalała na swobodne zważenie odpadu i posegregować według następujących kategorii:

 Jak  wynika z przeprowadzonej inwentaryzacji i zebranych formularzy od zainteresowanych odzyskowi lub unieszkodliwieniu zostanie poddanych prawie 29 ton odpadów pochodzących z działalności rolniczej prowadzonej na terenie Gminy Koniecpol.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie