Serwis Samorządowy Miasta i Gminy Koniecpol

Test syren

18 maja 2021

Urząd Miasta i Gminy w Koniecpolu informuje, że w dniach od 17 do 21 maja 2021 r. odbywać się będą ćwiczenia taktyczno-specjalne „RENEGADE/SAREX-21" organizowane przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności.

W ramach ćwiczenia będą realizowane epizody dotyczące statku powietrznego o statusie RENEGADE, stwarzającego potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

Zgodnie ze scenariuszem ćwiczenia statek powietrzny RENEGADE będzie przemieszczać się w przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej. Na trasie przelotu będą uruchamiane syreny alarmowe ostrzegające ludność przed atakiem z powietrza. Emitowane będą dwa sygnały - pierwszy modulowany trwający trzy minuty – oznaczający ogłoszenie alarmu oraz dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmu.

W dniu 20.05.2021 r. w godz. 8:00-11:00 emitowany będzie sygnał zgodnie z trasą przelotu podejrzanego statku - procedurę będzie uruchamiać Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego po otrzymaniu komunikatu o zagrożeniu

Sygnały alarmowe przekazywane w tym dniu będą miały charakter ćwiczebny i nie będą związane z wystąpieniem zagrożenia.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Syreny alarmowe

    Syreny alarmowe