Serwis Samorządowy Miasta i Gminy Koniecpol

Archiwum aktualności

Artykuły

Przejdź do - Strażackie spotkanie wielkanocne i życzenia świąteczne
19 kwietnia 2019

Strażackie spotkanie wielkanocne i życzenia świąteczne

Tradycji stało się zadość także i w tym roku. W dniu dzisiejszym (19.04) odbyło się spotkanie wielkanocne strażaków, w którym uczestniczyli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej z Częstochowy, strażacy z JRG 4 PSP w Koniecpolu oraz władze samorządowe gminy Koniecpol. Spotkanie było okazją do złożenia życzeń na nadchodzący czas Świąt Wielkanocnych.

Czytaj więcej o: Strażackie spotkanie wielkanocne i życzenia świąteczne
Przejdź do - Dla osób zainteresowanych budową sieci gazowej w gminie
19 kwietnia 2019

Dla osób zainteresowanych budową sieci gazowej w gminie

Trwają prace analityczne nad rozeznaniem zapotrzebowania na pobór gazu przez mieszkańców i podmioty gospodarcze, prowadzone przez Polską Spółkę Gazownictwa.

W związku z tym w załączniku znajduje się ankieta dla osób zainteresowanych możliwością budowy sieci gazowej. Ankieta nie jest zobowiązująca na tym etapie, a służy do opracowania mapy rozwoju sieci w gminie Koniecpol.

Wypełnioną ankietę prosimy dostarczyć do dnia 30 kwietnia 2019 roku (wtorek), do Urzędu Miasta i Gminy Koniecpol (p.24). Druk można również pobrać w Urzędzie Miasta i Gminy Koniecpol (pokój numer 24).

Przejdź do - Spotkania informacyjne
18 kwietnia 2019

Spotkania informacyjne

Podajemy do wiadomości harmonogram spotkań informacyjno-konsultacyjnych w Gminach LGD „Region Włoszczowski” w sprawie:

  • ogłoszonego Konkursu grantowego: 1/2019/G "Poznajmy obszar naszego LGD"
  • konsultacji społecznych dotyczących potrzeb lokalnych przedsiębiorców

Szczegóły w załączniku.

18 kwietnia 2019

ZAWIADOMIENIE o sesji Rady Miejskiej

Sesja Rady MiejskiejInformujemy, że IX sesja Rady Miejskiej w Koniecpolu odbędzie się w dniu
25.04.2019 r. o godz. 15:30
w Urzędzie Miasta i Gminy Koniecpol (sala sesyjna)

Link do: Porządek obrad (dokument PDF)

Przejdź do - Obchody 79. rocznicy zbrodni katyńskiej w Koniecpolu
12 kwietnia 2019

Obchody 79. rocznicy zbrodni katyńskiej w Koniecpolu

W piątek (12.04) pod pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej odbyła się uroczystość upamiętniająca 79. rocznicę zbrodni katyńskiej. W ten sposób uczczono pamięć poległych związanych z bolesną historią Katynia i krwawymi wydarzeniami okresu II wojny światowej.

Czytaj więcej o: Obchody 79. rocznicy zbrodni katyńskiej w Koniecpolu
Przejdź do - Koniecpol: egzaminy gimnazjalne odbywają się zgodnie z planem
10 kwietnia 2019

Koniecpol: egzaminy gimnazjalne odbywają się zgodnie z planem

Pomimo strajku nauczycieli, egzamin gimnazjalny w Szkole Podstawowej nr 1 oraz Szkole Podstawowej nr 2, gdzie organem prowadzącym jest gmina Koniecpol, rozpoczął się dzisiaj o godzinie 9:00 i odbywa się terminowo zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego i egzaminu maturalnego (Dz. U. z 2017 r., poz. 2223 z późn. zm.).

Zespół egzaminacyjny pracuje w powołanym wcześniej składzie.

Przejdź do - Informacja z Powiatowego Zarządu Dróg
5 kwietnia 2019

Informacja z Powiatowego Zarządu Dróg

Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie zwraca się z prośbą o pomoc i nieodpłatne uczestnictwo mieszkańców i właścicieli posesji przy sprzątaniu chodników, jezdni wzdłuż krawężników oraz poboczy wraz z rowami przydrożnymi dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie Powiatu Częstochowskiego.

Szczegóły informacji w załączonym piśmie.

Przejdź do - Ważne spotkanie na temat działań w obszarze rolnictwa oraz wsparcia dla osób starszych
4 kwietnia 2019

Ważne spotkanie na temat działań w obszarze rolnictwa oraz wsparcia dla osób starszych

Senator RP Ryszard Majer zaprasza na spotkanie z posłem Szymonem Giżyńskim, sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które odbędzie się w dniu 5 kwietnia (piątek) o godz. 16:00 w Centrum Społeczno-Kulturalnym przy ul. Szkolnej 1.

Na spotkaniu przedstawione zostaną aktualne działania rządu w obszarze polskiego rolnictwa oraz możliwości wsparcia dla osób starszych i organizacji senioralnych w ramach programu „Polska Przyjazna Osobom Starszym”.

Przejdź do - Wypalanie traw może doprowadzić do tragedii
2 kwietnia 2019

Wypalanie traw może doprowadzić do tragedii

Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę, że wypalanie traw jest nie tylko nieodpowiedzialne i zabronione, a jednocześnie może doprowadzić do tragedii. Prędkość rozprzestrzeniania się pożaru może wynosić ponad 20 km/h (szybki bieg to prawie 19 km/h, szybka jazda na rowerze to około 30 km/h), podano na stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. W rozprzestrzenianiu ognia pomaga także wiatr. W wypadku dużej prędkości i gwałtownej zmiany kierunku, pożary bardzo często wymykają się spod kontroli i przenoszą na pobliskie lasy oraz zabudowania. Niejednokrotnie w takich pożarach ludzie tracą dobytek całego życia. Występuje również bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt.

Czytaj więcej o: Wypalanie traw może doprowadzić do tragedii
Przejdź do - Przypominamy o naborze wniosków w ramach Konkursu „Inicjatywa Sołecka”
2 kwietnia 2019

Przypominamy o naborze wniosków w ramach Konkursu „Inicjatywa Sołecka”

W nawiązaniu do przekazywanych wcześniej informacji, sołectwa mogą wziąć udział w Marszałkowskim Konkursie „Inicjatywa Sołecka”.

W związku  z powyższym jeszcze raz prosimy zainteresowanych o przedstawienie najpóźniej do dnia 5 kwietnia 2019 roku (piątek) propozycji przedsięwzięć na załączonym formularzu wniosku. Należy wypełnić punkty 1, 3 i 4  (w zakresie punktu 4 tylko podpunkty: 4.1, 4.2, 4.3, 4.4, 4.5).

Wypełniony formularz należy przesłać na adres e-mail: umig@koniecpol.pl lub dostarczyć osobiście do Kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Koniecpol (p.17).

Czytaj więcej o: Przypominamy o naborze wniosków w ramach Konkursu „Inicjatywa Sołecka”