Jesteś tutaj: Start / Archiwum aktualności

Archiwum aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Uroczyste poświęcenie odrestaurowanej kapliczki w Luborczy
20 sierpnia 2018

Uroczyste poświęcenie odrestaurowanej kapliczki w Luborczy

W minioną niedzielę, 19 sierpnia 2018 r., w miejscowości Luborcza odbyło się uroczyste poświęcenie odnowionej kapliczki z figurką Matki Boskiej. Całą inicjatywę renowacji kapliczki rozpoczęli mieszkańcy miejscowości, przy ogromnym zaangażowaniu Pana Dominika Rutkowskiego – Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej Luborcza i Pana Waldemara Płatka. Prace odbywały się również przy wsparciu druhów z OSP Luborcza.

Czytaj więcej o: Uroczyste poświęcenie odrestaurowanej kapliczki w Luborczy
Przejdź do - Już w niedzielę WAŻNE WYDARZENIE MUZYCZNE. Rozpoczyna się II Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Koniecpolu
16 sierpnia 2018

Już w niedzielę WAŻNE WYDARZENIE MUZYCZNE. Rozpoczyna się II Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Koniecpolu

Już w niedzielę - 19 sierpnia 2018 r. - rozpoczyna się II Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kościele Świętej Trójcy. Kolejne koncerty odbędą się 16 września i 21 października. 

Każdy  z koncertów na pewno spełni wymagania odbiorców ceniących muzykę na najwyższym poziomie. Ciekawie zapowiada się każdy z kolejnych dni festiwalu. Wszystko dzięki różnorodności repertuaru i doborowi wykonawców, cieszących się uznaniem w kraju i na całym świecie. Pierwszy już w najbliższą niedzielę, podczas którego będzie można wysłuchać koncertu organowego w wykonaniu Adama Klareckiego, któremu towarzyszyć będzie wspaniały skrzypek – Karol Lipiński-Brańka.

Czytaj więcej o: Już w niedzielę WAŻNE WYDARZENIE MUZYCZNE. Rozpoczyna się II Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Koniecpolu
Przejdź do - W sołectwach rozpoczęła się praca nad zadaniami na rok 2019 w ramach funduszu sołeckiego
15 sierpnia 2018

W sołectwach rozpoczęła się praca nad zadaniami na rok 2019 w ramach funduszu sołeckiego

W gminie Koniecpol zadecydowano o przywróceniu funduszu sołeckiego w budżecie na rok 2019. Będzie zatem, pierwszy po realizacji programu naprawczego, wyodrębniony fundusz sołecki już w następnym roku budżetowym. Teraz na organizowanych Zebraniach Wiejskich w poszczególnych sołectwach społeczności lokalne muszą dokonać analizy ważnych dla siebie przedsięwzięć i podjąć na podstawie uchwały decyzję o realizacji konkretnych zadań i podziale środków w ramach przydzielonych budżetów.

Czytaj więcej o: W sołectwach rozpoczęła się praca nad zadaniami na rok 2019 w ramach funduszu sołeckiego
Przejdź do - Wybudowano ogrodzenie placu zabaw w Aleksandrowie
15 sierpnia 2018

Wybudowano ogrodzenie placu zabaw w Aleksandrowie

W ostatnim czasie w gminie Koniecpol powstało wiele stref aktywności dla najmłodszych i nie tylko. Istniejące place zabaw uzupełniane są o kolejne elementy, jak plac zabaw w Aleksandrowie, który został ostatnio ogrodzony w ramach środków pochodzących z budżetu gminy.

Plac musi być ogólnodostępny co nie znaczy że nie ogrodzony – mówi burmistrz Ryszard Suliga. Place zabaw to miejsca, które powinny być otoczone szczególną ochroną, ponieważ służą dzieciom.

Czytaj więcej o: Wybudowano ogrodzenie placu zabaw w Aleksandrowie
Przejdź do - Maszt strażacki OSP Koniecpol II wróci na swoje miejsce
14 sierpnia 2018

Maszt strażacki OSP Koniecpol II wróci na swoje miejsce

W ubiegłym tygodniu dokonano demontażu masztu strażackiego z syreną alarmową, który od wielu lat zlokalizowany był przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej Koniecpol II. Wielu mieszkańców zaniepokojonych jest losem masztu, a więc uspokajamy, bo po renowacji wróci niedługo na swoje miejsce.

Czytaj więcej o: Maszt strażacki OSP Koniecpol II wróci na swoje miejsce
Przejdź do - Nabór do Zespołu Mażoretek
12 sierpnia 2018

Nabór do Zespołu Mażoretek

Do 31 sierpnia trwa nabór do Zespołu Mażoretek. Zapraszamy dzieci i młodzież szkolną z poczuciem rytmu. Szczegóły znajdują się na plakacie.

Wywiad z Sylwią Swojnóg, leaderką zespołu i instruktorem, można przeczytać pod linkiem:

https://www.koniecpol.info/artykuly/88-piekne-i-pelne-wdzieku-koniecpolskie-mazoretki-rozmowa-z-sylwia-swojnog-leaderka-zespolu

   

Przejdź do - Niedzielny koncert Kwartetu Smyczkowego zachwycił publiczność
7 sierpnia 2018

Niedzielny koncert Kwartetu Smyczkowego zachwycił publiczność

Niedzielne koncerty na Rynku przyciągają coraz to większą publiczność. W minioną niedzielę można było posłuchać Kwartetu Smyczkowego, który grał utwory na dwoje skrzypiec, altówkę i wiolonczelę. Można powiedzieć, że dla czterech wspaniałych Dziewczyn muzyka po prostu nie zna granic, bo grały zarówno muzykę poważną, filmową jak i rozrywkową. 

Czytaj więcej o: Niedzielny koncert Kwartetu Smyczkowego zachwycił publiczność
Przejdź do - Weekend, a więc czas na przetestowanie nowego zagospodarowania terenu nad zalewem
4 sierpnia 2018

Weekend, a więc czas na przetestowanie nowego zagospodarowania terenu nad zalewem

Infrastruktura wypoczynkowa zrealizowana w ramach projektu pn. „Zagospodarowanie terenu przy zbiorniku wodnym w Koniecpolu przy ul. Armii Krajowej II etap” jest już dostępna i do wykorzystania. Obecnie przygotowywany jest kolejny etap inwestycji.

Czytaj więcej o: Weekend, a więc czas na przetestowanie nowego zagospodarowania terenu nad zalewem
Przejdź do - Rynek - przestrzeń (coraz to bardziej) przyjazna dla mieszkańców
3 sierpnia 2018

Rynek - przestrzeń (coraz to bardziej) przyjazna dla mieszkańców

W dniu dzisiejszym scenę plenerową na rynku, zwaną przez wszystkich „altaną”, służącą do tej pory jako miejsce do organizacji koncertów w ramach projektu pn. „Lato z rybką” jest już dostępne dla wszystkich mieszkańców. W dniu dzisiejszym altanę uzupełniono o funkcjonalne ławy i stoły.

Pierwsi Koniecpolanie już skorzystali z cienia w upalny dzień.

Czytaj więcej o: Rynek - przestrzeń (coraz to bardziej) przyjazna dla mieszkańców
Przejdź do - Prace w SP nr 2 rozpoczęte, aż iskry lecą!
3 sierpnia 2018

Prace w SP nr 2 rozpoczęte, aż iskry lecą!

Rozpoczęto prace termomodernizacyjne w Szkole Podstawowej nr 2. Zdjęcia prezentujące wycinanie starych grzejników najlepiej przedstawiają tempo prac. Faktycznie, iskry lecą... Dopiero podpisano umowę z wykonawcą robót budowlanych, a już przystąpiono do robót związanych z instalacjami centralnego ogrzewania.

Czytaj więcej o: Prace w SP nr 2 rozpoczęte, aż iskry lecą!