Jesteś tutaj: Start / Na sportowo

Na sportowo

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

OBIEKTY SPORTOWE:

  • Stadion Sportowy - przy Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji, ul. Chrząstowska
  • Hala Sportowa - przy Zespole Szkół nr 2, ul. Szkolna 17
  • Boisko ORLIK 2012 - przy Zespole Szkół nr 1, ul. Mickiewicza 10
  • Boisko ORLIK 2012 - przy Zespole Szkół nr 2, ul. Szkolna 17
  • Ścieżki Rowerowe i Nordic Walking - okoliczne lasy i łąki
  • Spływy Kajakowe - na rzece Pilicy

 

Artykuły

Przejdź do - Koniecpolski Bieg Niepodległości
10 października 2022

Koniecpolski Bieg Niepodległości

Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol zaprasza na Koniecpolski Bieg Niepodległości organizowany z okazji Święta Niepodległości.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na bieg - liczymy na uczniów, mieszkańców Koniecpola, gości, ale nie tylko! Rozsyłajcie wiadomości, udostępniajcie wydarzenie, zachęcajcie znajomych do udziału w biegu! Rezerwujcie termin!

Bieg odbędzie się w Koniecpolu, dnia 11 listopada 2022 r. Start i meta biegu będą usytuowane na boisku "Orlik" przy ul. Szkolnej. Trasa biegu będzie przebiegać przez koniecpolski las w kategoriach kobiet, mężczyzn i dzieci. Trasa dla kobiet wynosi 2 km, dla mężczyzn 4 km, a dla dzieci 600 m.

Przejdź do - Bracia Jędrychowie ponownie najlepsi w Turnieju Piłki Plażowej w Koniecpolu
31 sierpnia 2022

Bracia Jędrychowie ponownie najlepsi w Turnieju Piłki Plażowej w Koniecpolu

Zwycięstwem pary Kamil Jędrych i Mateusz Jędrych zakończył się Turniej Piłki Plażowej o Puchar Starosty Częstochowskiego, rozegrany 28 sierpnia 2022 na boiskach plażowych w Koniecpolu przy ul. Armii Krajowej. Cyklicznie organizowane zawody rozgrywane pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol pana Ryszarda Suligi i Starosty Częstochowskiego pana Krzysztofa Smeli zgromadziły na starcie 13 par, które walczyły o miano najlepszej drużyny turnieju.

Dariusz Saternus
Czytaj więcej o: Bracia Jędrychowie ponownie najlepsi w Turnieju Piłki Plażowej w Koniecpolu
Przejdź do - Nauczyciele zwycięzcami Integracyjnego Turnieju Piłki Siatkowej
13 maja 2022

Nauczyciele zwycięzcami Integracyjnego Turnieju Piłki Siatkowej

Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol pana Ryszarda Suligi zakończył się zwycięstwem drużyny nauczycieli . W sobotnie popołudnie do zawodów rozgrywanych na Hali Sportowej w Koniecpolu przystąpiło sześć zespołów. Oprócz nauczycieli uczestnikami zawodów byli pracownicy Komisariatu Policji w Koniecpolu, Państwowej Straży Pożarnej w Koniecpolu, Nadleśnictwa Koniecpol, Ochotniczej Straży Pożarnej i koniecpolscy samorządowcy. Zawodom towarzyszyła doskonała zabawa ale i determinacja i poświęcenie. W finale po zaciętej walce nauczyciele pokonali strażaków z JRG 4 Koniecpol w stosunku 2: 1 . Trzecie miejsce na podium wywalczyli leśnicy reprezentujący Nadleśnictwo Koniecpol. Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol uhonorował wszystkie drużyny pamiątkowym dyplomami i pucharami. Podziękował wszystkim zespołom sportowej rywalizacji i zaprosił wszystkich na kolejną edycję Integracyjnego Turnieju Piłki Siatkowej.

Dariusz Saternus
Przejdź do - Piłkarskie emocje w koniecpolskiej hali sportowej
1 grudnia 2021

Piłkarskie emocje w koniecpolskiej hali sportowej

Wiele emocji przyniósł dwudniowy turniej piłki nożnej rozegrany w minioną sobotę i niedzielę w koniecpolskiej hali sportowej. Organizatorami zawodów był Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol, MLKS Pilica Koniecpol i Starostwo Powiatowe w Częstochowie. W sobotę rywalizowały drużyny złożone z zawodników z rocznika 2008 i młodszych. Bezkonkurencyjni okazali się młodzi sportowcy z UKS Raków Częstochowa , którzy wyprzedzili Sportową Częstochowę i Deko Włoszczowę. Najlepszym zawodnikiem sobotniego turnieju został Alex Wideryński z UKS Raków Częstochowa, królem strzelców Stanisław Nalewajka ze Sportowej Częstochowy, a najlepszym bramkarzem Bartosz Skalec z Pilicy Koniecpol.

Dariusz Saternus
Czytaj więcej o: Piłkarskie emocje w koniecpolskiej hali sportowej
Przejdź do - II Turniej Piłki Siatkowej im. Wojciecha Nowaka
25 listopada 2021

II Turniej Piłki Siatkowej im. Wojciecha Nowaka

20 listopada 2021roku w hali sportowej w Koniecpolu odbył się II Turniej Piłki Siatkowej im. Wojciecha Nowaka.

Uroczystego otwarcia turnieju i przywitania drużyn dokonali Członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Częstochowie pan Gwidon Jelonek oraz Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol pan Ryszard Suliga.

Turniej poprzedziła minuta ciszy w hołdzie zmarłemu w 2018 r. Wojciechowi Nowakowi, wieloletniemu kierownikowi Hali Sportowej w Koniecpolu, człowiekowi, który żył sportem i wszystkich zachęcał do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Dariusz Saternus
Czytaj więcej o: II Turniej Piłki Siatkowej im. Wojciecha Nowaka
Przejdź do - Koniecpolski Bieg Niepodległości
5 listopada 2021

Koniecpolski Bieg Niepodległości

Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol zaprasza na Koniecpolski Bieg Niepodległości organizowany z okazji Święta Niepodległości.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na bieg - liczymy na uczniów, mieszkańców Koniecpola, gości, ale nie tylko! Rozsyłajcie wiadomości, udostępniajcie wydarzenie, zachęcajcie znajomych do udziału w biegu! Rezerwujcie termin!

Bieg odbędzie się w Koniecpolu, dnia 11 listopada 2021 r. Start i meta biegu będą usytuowane na boisku "Orlik" przy ul. Szkolnej. Trasa biegu będzie przebiegać przez koniecpolski las w kategowiach kobiet, mężczyzn i dzieci. Trasa dla kobiet wynosi 2 km, dla mężczyzn 4 km, a dla dzieci 600 m.

Przejdź do - XXV Memoriał Adolfa Ślusarczyka w Tenisie Stołowym
28 października 2021

XXV Memoriał Adolfa Ślusarczyka w Tenisie Stołowym

W minioną sobotę i niedzielę na koniecpolskiej hali sportowej rozegrany został XXV Memoriał Adolfa Ślusarczyka w Tenisie Stołowym. Turniej ,który upamiętnia sportowca, trenera i działacza, corocznie przyciąga entuzjastów tenisa stołowego w różnych kategoriach wiekowych. Organizatorem zawodów były Miasto i Gmina Koniecpol, Starostwo Powiatowe w Częstochowie i Stowarzyszenie Przyjaciele Szkoły. W sobotnie przedpołudnie rywalizowali uczniowie koniecpolskich szkół w różnych kategoriach wiekowych. Najmłodszym uczestnikiem turnieju był Alan Korgól. Tryumfatorzy otrzymali z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol pana Ryszarda Suligi i Członka Zarządu Starostwa Powiatowego w Częstochowie pana Gwidona Jelonka pamiątkowe statuetki  i dyplomy. W niedzielę rozegrano turniej otwarty w trzech kategoriach. Najlepszym zawodnikiem memoriału okazał się Paweł Gąsiorski, który zwyciężył w swojej kategorii wiekowej i kategorii open.

D. Saternus
Czytaj więcej o: XXV Memoriał Adolfa Ślusarczyka w Tenisie Stołowym
Przejdź do - Turniej Trójek Siatkarskich o Błękitną Wstęgę Pilicy
2 września 2021

Turniej Trójek Siatkarskich o Błękitną Wstęgę Pilicy

W niedzielę 29 sierpnia na Hali Sportowej w Koniecpolu został rozegrany Turniej Siatkówki Mężczyzn o Błękitną Wstęgę Pilicy. Organizatorami Turnieju były Miasto i Gmina Koniecpol, Starostwo Powiatowe w Częstochowie i Szkoła Podstawowa nr 2 w Koniecpolu.

Czytaj więcej o: Turniej Trójek Siatkarskich o Błękitną Wstęgę Pilicy